Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem malý dosah - chamča

:-)Ahojky, mám problém se svým Jemenským chamíkem Mártym. Když jí cvrčky či červy nebo salát tak má strašně malý dosah jazykem vystřelí ho jen tak max. na 3 cm ale většimou kolem 1cm. krmím ho tak jednou za dva či tři dny a cvrčků mu dávam tak různě od 3 do 8. Je mu přes jeden rok a dřív asi tak před dvěma měsíci ho vystřeloval i na 6cm . nevím co se stalo ? svítím mu 12 watovou žárovkou která má vsobě uva i uvb. terárko má rozměry 100*40*60.Prosím o radu ?!:-(:-):?::?::?::?::?::?::?:

Máme ten samej problém. Náš jeden a půlroční chamík taky střílí z velmi malé vzdálenosti. Když hodíme do terárka cvrčky, vždycky za nima leze a střílí jenom z těch 4 cm. Jinak samice tohle nedělá.
Svítíme zářivkou repti glo 10.0, vitamínujeme, rosíme.
Jedná se o nějakou nemoc, nebo je to jen "porucha"? Nebo je jenom línej?