Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius maximální delka????

Zdravim všechny chovatele mam tu takový tema spiš na diskuzi.Od jedné divky se mi donesla informace že maji doma ktajty královské kreré měří přes 2m čož se mi moc nezdá a tak sem se chtěl zeptat jakou největší krajtu kralovskou kdo kdy viděl ??? děkuji za reakce

http://www.stevegorzulapresents.com/study_royal_pyt hon_ghana.pdf

Velice zajímavé počtení (anglicky). Mimo jiného, se zde uvádí (z celkového počtu 206 odchycených divoce žijících jedinců) maximální zjištěná délka samce 170,4 cm a samice 185,9 cm. Při větším počtu jedinců by se patrně došlo ještě k vyšším číslům a nějaká vykrmená terarijní krajta by tak teoreticky klidně přes 2 metry mít mohla.

nějaká vykrmená terarijní krajta by tak teoreticky klidně přes 2 metry mít mohla.

Skoro o tom pochybuji. Spíš bych řekl, že má buď velké oči nebo nemá regiusku, ale tmavku. Bylo by to opravdu výjimečné a v tom případě by to stálo za přeměření a oficiální zaznamenání, bez věrohodného změření jde jen o bezcenný žvást. asi jako, že v hloubi jihoamerických pralesů mohou být i více než desetimetrové anakondy.

Tak ještě jedna citace z dřívě uvedeného PDFka, kterou jsem raději nezmiňoval, protože z textu není úplně jasné, že to bylo změřeno přímo autory.

An even larger female royal python, measuring 199 cm, was found at the quarantine installations of Basil Aryeetey Enterprises.

Aneb v překladu: Ještě větší samice krajty královské, meřící 199 cm, byla nalezena v karanténním zařízení "Basil Aryeetey Enterprise".
Nepodařilo se mi nic zjistit o "Basil Aryeetey Enterprise" (jen že to je (alespoň v letech 1996/7 byla) jedna z firem mající autorizaci pro "faremní" chov v Ghaně), ale ne každý musí být dohledatelný na internetu, a taky už mohli dávno zaniknout. Každopádně je to údaj ze seriozní práce, stojící za úvahu, žádní pečení holubi, lítající do huby :-). Fakt, jestli i u nás nějaká dívčina chová přes 2 m dlouhé regiusky nehodnotím, jen se snažím poukázat, že je prakticky možné, aby téhle délky dosáhly.

V tomto lidi znám, často mi říkají jak viděli půlmetrovou ještěrku na zahradě. A nebo když jim řeknu že můj varan má 60 cm tak ukazujou takové rozpětí rukoum že by to byl komoďák. Je to jen o špatném odhadu. Schválně je běž přeměřit a dej to sem a uvidíme o kolik se sekla.