Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem červi, krmení pro agamy

Zdravím,

chováme agamy kočinčinské a u nás prodavačky v zoosetu nám nabízela, jestli nechceme vyzkoušet i něco jiného a měla tam bílé červy - velké max. jako jeden článek ukazováčku, jsou dosti měkké (nevím vůbec jak se jmenujou), které jsou na ryby. Agamy jsou hmyzožravci, myslíte že by jim to mohlo ublížit? A jestli víte o jaký druh červa jde, prosím napište, jestli třeba nejsou také tučné jako zoophobas.

Děkuji všem za odpověď
Změna předmětu, původně: červy (carlos)

no, to budu asi kostne cervy, larvy much, vynimocne to je mozne, ale neviem co stvaraju tie cervy nasledne v crevach a okrem toho, z vlastnej skusenosti viem, ze vacsinu z nich agamy nestravia a v podstate cele cervy vylucia....radsej si z nich, pokial sa nebojis , nechaj vyliahnut muchy, mozno to budu masiarky a tie, ked im das este nieco na jedenie- cukrova voda, mlieko, tak su skvelou potravou

Mouchy, teda spíš masařky, jsou pro všechny moje ještěry velká pochoutka. Dávám je chamíkům, anolisům i agamě vousaté. Teď k podzimu nám zalézají mezi okna, tak staší jen otevřít a pochytat. Krmím s nima občas už přes rok a ještě se nikomu nic nestalo.

Ještě musím dodat, že bydlím na malé vesnici, takže to znečištění je tady asi menší než ve městě. Ty mouchy dávám jen občas jako doplněk na zpestření. Je zajímavé pustit chamíkovi tak pět much a sledovat jak je loví. Agama je má taky hrozně ráda, bere si je z ruky. Na cvrčky ji musím přemlouvat, je holt zmlsaná smýkaným hmyzem.

Všem Vám děkuju za odpovědi, ale zrovna včera, když jsem si pro ty červíky byla, tak tam byla jiná prodavačka a tak jsem jí popisovala co bych tedy chtěla a ona říkala "jo tyhle, ano přišli, jsou to červi, kteří se nezakuklí". Tak teď jste mě zmátli, že říkáte, že se zakuklí a pak z nich vyleze masařka. Což by tedy bylo super, pro agamy jsou mouchy opravdu dobré a hlavně výživné.