Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvrhnutí potravy

Ahoj všem,mám problém se svou 1,5 starou užovkou.Poslední tři krmení mi po týdnu tráveni vyvrhuje nestrávené myši. Většinou je to do půlky strávené a zbytek natrávený.Krmím jednou za 14 dní.Když jsem dřív zkoušel krmit každý týden,tak o to nejevila zájem. Krmím dospělímy myškami. Dokážete mi někdo poradit co sní mám dělat? Děkuji.

pokud to není nějakým onemocněním múže to být teplota bud je moc vysoká-ke třiceti stupnům nebo nízká pod dvacetpět na nejteplejším místě skus poměřit teploty kdyžtak upravit jinak asi veterina

Taky nejsem odborník, ale dovolím si nesouhlasit. Rozhodně to není nezbytnost ale má to svoje výhody. Já mám topnou desku vlastní výroby (30x30 cm) a mládě BC z ní skoro neslézá. Nějaká bodová žárovko ho vůbec nezajímá. A teplotu v teráriu to zvedne rozhodně víc, než žárovka.

Na kámen taky nedám dopustit, zvíře si samo na něm najde teplo když se potřebuje ohřát, zbytečnost to rozhodně není, všechni hadi co mám si libujou na kameni, a s tím vyvrhováním potravy, mam taky gutku která to dělá, byla sem s ní u veterinářky a za boha na nic nepřišla takže sme uz tři tejdny na ředěnym Cerucalu na podporu trávení a dnes sme dobrali ATB, tak uvidim dál:-|

Na kámen taky nedám dopustit, zvíře si samo na něm najde teplo když se potřebuje ohřát

No, tak proč by si to teplo nenašli, ne? Stejně jako si ho najdou pod žárovkou. Ale obešel jsem se bez kamene celý život a obejdu se i dál. U suchozemských želv má topení odspoda neblahý vliv, takže to nehodlám pokoušet u jiných plazů.

všechni hadi co mám si libujou na kameni, a s tím vyvrhováním potravy, mam taky gutku která to dělá,

že by souvislost...

byla sem s ní u veterinářky a za boha na nic nepřišla takže sme uz tři tejdny na ředěnym Cerucalu na podporu trávení a dnes sme dobrali ATB, tak uvidim dál

Zajímavé, na nic nepřišla, ale ATB předepsala... Nejdůležitější při takovém vyvrhování "bez příčiny" je odpočinek zažívacího traktu, dát jí po vyvrhnutí aspoň týden spíš víc oraz a začít s něčím snadno stravitelným, třeba holetem potkana. Pokud jí tři týdny něco fedrujete do zažívání, tak nevím, jestli to je zrovna to nejlepší...

No, tak proč by si to teplo nenašli, ne? Stejně jako si ho najdou pod žárovkou. Ale obešel jsem se bez kamene celý život a obejdu se i dál. U suchozemských želv má topení odspoda neblahý vliv, takže to nehodlám pokoušet u jiných plazů.

Stejně tak jako u leguána,vyhřívání odspodu je nežádoucí a trpí tím hlavně zažívání.Radši si dám kus břidlice pod žárovku a ať si pak had vybere,ale stejně jsou raději buď schovaný a nebo se válejí kousek bokem.