Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepohybující se hroznýš

Mám 5 měs.starou samici délka asi 65 cm,která se od počátku minimálně pohybuje. Je schopná proležet na jednom místě i několik dnů,jen se natáhne napít a vrací se zpět do své polohy. Leží buď na boku za kmenem,nebo ve vodě. pohyb není ani v noci-otestováno kamerou. Žere naprosto v pořádku, vyprazdňování taky v poho. Svlékání taky. Jen s tak minimálním pohybem jsem se u boa nesetkal. Není to jediný had, co mám a není to jediný boa. Že by extremní lennost?:)) Má někdo podobné zkušenosti?

Ako casto krmis? Pretoze za malou pohyblivostou Boa je väcsinou prekrmovanie, tak casty jav u velkeho mnozstva chovatelov. Potom idu famy o malej pohyblivosti a neagresivite Boa. V spojeni s lenivostou jedinca to moze byt hlavny dovod. Skus jej nedat mesiac zrat a uvidis, ci sa rozhybe.

No ak ju neprekrmujes, tak moze ist aj o nejake ochorenie. Pripadne naozaj brutalneho lenivca, ale to by bol ozaj extrem, ked neaktivuje ani v noci.

No neviem sice comu to podla teba odpveda, ale 9 dni a jedna dospela mys je tiez dost vela na 60cm. Kludne jej staci jedna mys za 14 dni. Obcas ju nechaj hladovat aj 20-30 dni, neboj sa nic sa jej nestane, len jej to prospeje. Hady v prirode nezeru pravidelne, a uz duplom nie kazdych 9-10 dni, a to ani mladata. Ja nikdy nekrmin skor ako po 12-14 dnoch a aj to iba mlade. Nedaj mu teraz zrat kludne aj mesiac a uvidis tu aktivitu. Potom jej to striedaj, raz vecsieho potkana alebo viacej mysi a 3 tyzdne pauza. Potom nieco mensie a zasa 14 dni pauza. Takymto stylom ti bude rast pekny zdravy had. Nebude to sice takou rychlostou ako keby si ju krmil vela a casto, ale bude zdravsi a hlavne sa ti dlho dozije.

tak to já mám 3,5 měsíce starou samičku (64cm 130g) a ta jakmile se vy*ere (2 myši tak po 6 dnech) tak hladově šmejdí celej večer a noc po terárku > dobrá podívaná. Dokonce každou chvíli jezdí hlavou pod vodou a hledá co sežrat. Ale občas vykydne v nenormámní poloze. Naposled vylezla po rohu terária tak 15 cm vzhůru hlavou svisle nahoru a už se ani nehla. Tak jsem ji druhý den z této polohy vzal a odložil jinam ...

Aha. No mě se zdá nějaká nenažraná. Ale fakt to teď trvalo přesně 7 dní (2 né úplně velký myši). Předtím sem jí dával jen jednu myš a ta vyšla ven za 3 dny ... Jinak myslíš že na svůj věk je velká nebo malá? Já jen že autor vlákna má 5 měs. starou BC a taky mám cca 65 cm.
Jinak před pár minutama změnila polohu > povylezla :-D
[http://img219.imageshack.us/img219/6910/hadicerd1.j pg]

Zadavatel vlakna třeba nekrmi tak často jako ty, tak mu tolik neroste. Ja měl delku u obou samiček v pěti měsicich 75 cm a samčouři byli o 8-10 cm menši. Jinak u samiček je normalni, že to jsou žrouti..u těch samečku je to trošku horši.

Ono taky záleží na teplotních podmínkách (metabolismus pracuje různě při různých teplotách) a hodně záleží na genetických predispozicích.