Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení Resun probíjí

Mám doma terarijní osvětlení Resun (stříbrná barva). V podstatě náhodně jsem zjistila, že světlo probíjí (zdálo se mi, že světlo i po vypnutí na dotek lehce brní). Zkoušečkou jsem toto ověřila - v kovových místech na spodu osvětlení a šroubky po stranách probíjí. Po delším provozu zářivky probíjí i po vypnutí zářivek. Zkusila jsem to i u dalších 3 osvětlení stejného typu a stejný výsledek. Nemáte stejné osvětlení. Prosím vyzkoušejte, jestli nemá stejnou závadu. Děkuji.

Tak jsme dostali odpověď z obchodu - Vaše světlo je zkontrolováno revizním technikem a žádná závada na něm nebyla shledána, viz dokument v příloze. Bohužel příloze moc nerozumím. Je uvedená zkouška dostatečná k tomu, aby byla prokázána bezpečnost výrobku? Vylučuje provedená zkouška to, že světlo probíjí? Zkrátka při přiložení zkoušečky ke kovovým součástem osvětlení zkoušečka svítí. Je možné, že svítí na díky nějakému malému proudu, který však nedosahuje nad povolený limit?
[136523.jpg]