Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozadí do terária

Chci si pořídit agamu vousatou a tak se teď budu pouštět do terária. Jsem úplný začátečník tak jsem se tu snažila něco načíst, abych se neptala na jednu vec 100X. Nikde jsem tu ale nenašla jak co nejúčelněji a nejpěkněji udělat pozadí. Líbí se mi takové ty terasy zabudované přímo do pozadí, ale z čeho jsou? četla jsem že se to dál dělat z polystyrenu, ale to nemůže dospělou agamu udržet, ne? Čím to natíráte a musí se to pro vousatky nějak impregnovat?

Snažila jsem se teď sehnat to lepidlo na dlaždičky, ale vyrábí se zřejmě jenom v balení 25kg. Musela bych požádat někoho aby mi to odvezl a asi by mi stejnak drtivá většina toho zbyla. Máme doma ale tmel na dlaždičky, dokonce v pěkné béžové barvě. Má s tím někdo zkušenost? Myslíte, že by se to dalo použít na to pozadí?

Jestli tím tmelem myslíš spárovací hmotu, tak ano. My jsme měli doma ale nějakou starou a ta po zaschnutí na omak barvila. Tak jsem to smíchala ještě s lepidlem na kachlíky bez nějakého dalšího nátěru. Pokud by se to něčím natřelo, tak nevidím problém. Je dobré to nejdřív vyzkoušet na nějakém kousku.

Nejlepší je polystyren natřený LEPIDLEM NA DLAŽDIČKY (lepidlo pro vytápěnou podlahu, je pevnější). Nepoužívat spárovací hmotu, ta se drolí a praská. Rozdělej hmotu do hutější kaše. Polystyren mám 5x natřený pomocí štětce, tloušťka lepidla potom vychází okolo 5 mm. Jinak další úpravy povrchu nemám.

[http://img129.imageshack.us/img129/8931/p1020205tm9 .jpg]

[http://img84.imageshack.us/img84/1156/p1020217ws1.j pg]

[http://img129.imageshack.us/img129/8742/p1020224gd4 .jpg]

[http://img372.imageshack.us/img372/8169/p1020331fo2 .jpg]

Pokud by to mělo praskat, tak to radši opravdu koupím to lepidlo. Díky za zkušenosti. Ještě jsem se chtěla zeptat, píšeš, že žádnou další úpravu nemáš, ale ta skála se zdá béžová, čím je to barvený? Já jsem koupila béžový balakryl, ale teď se mi zdá tmavý a nerealistický. Možná by šlo barvu přímo smíchat s lepidlem, nemáš to taky vyzkoušený? A co to máš za podestýlku,to jsou piliny?