Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá - přepadávání na záda

Dobrý den, mám doma želvu zelenavou starou 3 roky.Mám ji od jejích 5 měsíců.Poslední měsíce jsme ji našli v terariu opakovaně na zádech.Odstranili jsme všechny kameny a překážky.Pozorovali jsme ji a ona se neustále staví v rohu teraria na zadní a občas přepadne.Je to pro ní určitě nebezpečné, když se sama neotočí.Jak dlouho může být na zádech?Terarium má rozměry 50x90cm a určitě 3x za týden ji necháváme běhat volně po bytě.Pohybu by měla mít dost.Prosím vás o radu.
Změna předmětu, původně: prosba o radu (halapremek)

Někde bude problém, zdravá želva se na dobrém podkladu otočí bez cizí pomoci. Na zádech sice vydrží dlouho (pokud není pod výbojkou), ale zbytečně se vysiluje a stresuje. Pomůže změna substrátu, pokud není špatně rostlá a příliš zploštělá. Foto želvy i terária by možná mnohé napovědělo.

Chce to změnit substrát, aby se mohla za něco chytit a otočit zpátky. Třeba vrátit zpátky to, co jste odstranili a přidat něco, za co by se mohla zachytit v tom rohu, ve kterém se vždycky převrátí na záda. Být na zádech pro želvu nebezpečné není, pokud nezůstane přímo pod tepelným zdrojem (hrozilo by přehřátí) a pokud ji hned jak se vrátíte domů překlopíte zpátky.