Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius a Morelia viridis spolu v terariu

Ahojte , chcel by som vediet ci by tieto dve hady mohly spolu nazivat v jednom terariu bez toho aby sa pojedli alebo zdochli od stresu.Alebo python regius a iny stromovy had. Alebo ktore druhy mozu spolu byt v jednom terarku. Chcel by som aby tam boly aspon 2 viac hadov. Terarko ma velkosti 150 dlzka 100 sirka 180 vyska. Vdaka
Změna předmětu, původně: Python Regius a Morelia Viridis spolu v terariu (carlos)očirvoucí;-)

No připadá mi to pro regiusky hrozně velký, spíš bych tam dal nějaké "kobercovky", buď M. bredli nebo M. harrisoni nebo i mixy "M. spilotes variegatus", jsou větší než regiusky, poměrně zajímavě zbarvené a mají tendenci využívat i vyšší patra, větve a tak. Určitě by tam taky mohly být větší formy B. constrictor. Ale určitě bych nekombinoval různé druhy, raději bych tam dal pár nebo trio výše uvedených druhů.

Tak to by mě zajímalo kde jsi takovou ptákovinu počul?! Ani hladový hrozňa by nesežral jiného hada. Já to musím vědět, když můj hodnýšek (130 cm, cca 3 kg) je stále v podnájmu u starší korálovky (70 cm, cca 0,00000001 kg). Spíš mě připadá, že jsou hadi do sebe zamilovaní, když korálovka dost času tráví zavrtaná v, nebo dokonce pod hrozňou, takže nějaké ohrožování vyšší váhou drobnýška, jak mi tady bylo vytknuto taky není úplně na místě.
Druhy by se neměly kombinovat hlavně proto, že každej má trochu jiny nároky na teplotu, vlhkost, substrát, ...
Takže když už budeš mít dva druhy pohromadě, měly by obývat stejné, nebo aspoň podobné prostředí. Ne k pralesnímu hadovy plácnout toho co obývá pouště:-)

Tu boau som videl na foto , bola tam foto jak tam boli dve a potom uz len jedna tlusta. Ale neviem to foto najst a hadat sa nebudeme koli tomu . Mozno to bol len ojedineli pripad . Pisem tu k inej veci. Hovoril si ze to nieje dobry napad davat regiusa a chondropythona spolu. Tak akeho hada by si mi odporucil k python regius , aby travil max casu na stromoch , a aby to vyhovovalo ...

A povahovo su ake , nemal som moznost ani vidiet boa na vlastne oci. Myslim ci nesu temperamentnejsie ako regiusi. Alebo ci nemaju sklony k uhryznutiu. Ake z nou su skusenosti ?

No, ti větší imperátoři jsou většinou celkem v pohodě, akorát mívají ve velikosti okolo 1-1,2 m takovou jakoby pubertu a to občas startujou, ale je to individuální, později jsou většinou v pohodě. Ale může se stát, že se objeví nějaký vznětlivější jedinec, to prostě dopředu říct nejde.
Pokud chceš jistotu klidné povahy, tak si pořiď ty regiuse, ale do tak velkého terária bych jich dal klidně 5-6 ks, oni taky budou lézt i nahoru, pokud tam budou mít nějakou umělou skálu a silnější větve. Terárium se s nima dá i osázet, protože jsou klidné a nejsou zas tak těžké, aby kytky moc zvalchovaly.

Tak akeho hada by si mi odporucil k python regius , aby travil max casu na stromoch , a aby to vyhovovalo ...

No, vlastně mi k ní nic vhodného nenapadá, spíš bych tam opravdu dal větší počet těch regiusek.