Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nežere??

Ahoj v sobotu jsem si domů přivezl hroznýše kr.2,5 roku a 150cm a ještě ten den jsem mu zkoušel dát rozmraženého potkana , nevzal si ho , tak jsem si myslel že prostě půjde jenom po živé potravě , tak jsem to bral v pohodě , protože mohl být ve stresu z převozu.Od té doby byl pořád schovany ve stínu a jednou se naložil do vody(Celého jsem ho prohlížel ale parazity nemá)a dnes když přivezli potkany tak jsem mu tam jednoho hodil a jenom si ho očuchla , ale dál o něj nejevil zájem , jako kdyby to nebyla potrava.Bývalá majitelka mi při předání říkala že je hrozně moc žravý a že bere dospělé potkany.Prosím vás všechny o radu co s ním?Už si o něj dělám docela starosti.:-/Všem díky za odpovědi a rady....

loading...

Děláš si starosti po nějákých 5 dnech? :-D:-D:-D:-D Mně jeden samec constrictora nežral přes čtvrt roku. Na váze něják neubýval, akorát prostě nechtěl žrát. Pak si zase dal a vše bylo jako před pár měsíci. Takže buď v klidu dej mu pokoj - netahej ho, v terárku mu nic neštrachej. A zkus mu dát třeba až příští víkend....

Zdravím, mám problém s korálovkou mexickou (Lampropeltis mexicana greeri), nežrala mi 4 měsíce, vyzkoušela jsem snad všechno a nic, už mě nic nenapadá, co bych mohla udělat a navíc ubývá na váze, takže k věci:
Korálovka je stará 2 roky, váha v listopadu 113g, dnes, tedy v lednu 108g, vím, že to není až tak rapidní skok, ale začínám mít už obavy.
Naposledy žrala 26.9. a to jen osrstěné holátko, už v té době nejevila o myš zájem, takže jsem byla ráda aspoň za to holátko. Byla zvyklá na dospělé myši, jen co jsem hodila myš do terka, po pár sekundách ji měla a dobře lovila, nebyl žádný problém, až najednou si myši přestala úplně všímat.
Zkusila jsem i zvýšit teplotu, nezabralo, holátko mrtvé, živé v krabičče přes noc, nic, myš živá, mrtvá, mastomyš, taky nic.
Takže mě napadlo jediné a to zimovat, zimovala jsem od 1.12 do 1.1 při 12-15stupních, samozřejmě s přechodem zhasnutím světla atd...Nyní je 28.1, zkoušela jsem krmit a zase nic. Napadají mě už jen dvě věci, buď je pořád zimní období, nebo mám začít krmit násilně??Ale to se mi moc nezdá, když už perfektně žrala.
Tak mi prosím poraďte co dál:-/
Tady přikládám fotku, jak žrala ještě myšku

Myslím, že pro dvouletého hada může být problém i v holátku - zkusil bych nabídnout adekvátnější potravu. Ad pohlaví - samice či samec? Ad teploty - píšeš jenom, že zkoušelas svítit, ale neuvádíš aktuální...ikdyž předpokládám, že budou stejné jako po dva roky co had fungoval. Přesto by neškodilo je uvést.