Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BCC Peru - "potravní specialista" ???

Zdravím vespolek.
Chci se s vámi podělit o svou zkušenost.
Jsem majitelem 2,5 letého páru peruánců a za ty dva roky jsem zjistil že snad jsou uchylové na křečky.OBA....
Potkani,myši,pískomilové - to vše žerou jen po dlouhém přemlouvání,ale křečků by sežrali plný pytel na posezení.
Dokonce si je vynucují......
Po tříměsíčním půstu kdy jsem jim předkládal už pomalu i smažák :-D:-D:-D
mně na vše kašlali..
Ovšem jakmile jsem začal servírovat křečky - přišlo boží dopuštění :-D
Tak nevím.
Jestli jim to vydrží do dospělosti tak se těch křečků mám nashánět..:-(:-D
Jarouš.

Potkani,myši,pískomilové - to vše žerou jen po dlouhém přemlouvání

Co to znamená, dlouhé přemlouvání, po jakých intervalech běžně krmíš?

ale křečků by sežrali plný pytel na posezení.
Dokonce si je vynucují......

Jak vynucují, tou hladovkou a odmítáním jiných hlodavců?

Jestli jim to vydrží do dospělosti tak se těch křečků mám nashánět..

Tak ve 2,5 roce už peruánci taky nebudou žádní drobci, takže už by mě to štvalo teď;-).

Mám pocit, že většinu takových zvířat "hlad naučí"...;-)

Buď zdráv krokodýle.
1)přemlouváním jsem myslel tak že jim nabízím vše kromě křečků a poté až nabídnu křečky tak žerou.Do té doby vše ignorují.
A to třeba vystřídám všechny hlodavce v rozpětí 5 minut.A když jim nabídnu po křečkovi potkana tak nezájem.Dám jim křečka a hurá na věc.
Krmím v intervalu asi 1x za měsíc i víc.A vůbec nesouhlasím s těmi kteří by mně teď oponovali že je to málo.......
Zvířata jsou krásně svalnatá a zdravá.Krmím častěji jen mláďata do 1 roku.
2)Jasně myslím tím hladovku... :-D
3)Štve mě to taky......:-D::)

Kamarat ma 1,0 Bcc Peru stareho cosi vyse 1 roku a tiez je to preberava mrcha. Skrecky mu tiez celkom chutia, napriek tomu ani tie nevezme vzdy. Napriek tomu nevyzera zle, aj ked kamarat je z neho obcas dost nestastny. Naposledy sa ale pochlapil a snazil sa ulovit Homo sapiens sapiens (oznackoval majitelovi prsty) :-)

Ako pise Bico, nas Peru dost vymysla:-| Do isteho casu papkal vsetko,mastomysi aj potkany, ale po urcitych problemoch si zacal vyzadovat skrecky. Teraz pokial ho krmime v intervale cca mesiac tak si da aj nieco ine ako skrecka,no ak sme mu ponukli castejsie tak nechcel mastomysi, ani potkany a zobral iba skrecka. Myslim si, ze interval mesiac aj viac je u peruancov uplne normalny, pokial niesu este mladatka. Potvrdili nam to aj ini chovatelia, kedze sme sa trosku obavali, ze papa raz za mesiac zatial co ine BCmix kludne aj kazdy tyzden:puff: