Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem korálovka s boulí

Hezký večer. Mám 6ti letý páreček korálovek Lampropeltis alterna blairi a teď po posledním svleku (minulý týden) se u samičky přibližně 1O cm za hlavou na spodní straně objevila nějaká boule, když na to sahám je to jako by tam měla myšku po krmení, asi jí to ani nebolí, je klidná, čilá, chová se úplně normálně jako vždy. Co by to mohlo být? naposledy jsem krmíla před 3mi týdny 2 myšky, páreček korálovek chovám v jednom teráriu. děkuji všem za odpověď Lucka L.

Nerad Ti beru iluze, ale pokud by se jednalo o zhoubný nádor, tak ten může vyrůst velice rychle... jinak se samozřejmě může jednat o běžnou tukovou bulku, která (pokud netlačí na nějaký důležitý orgán a nebrání jeho funkci) je vcelku neškodná a had s ní může žít mnoho let. Rozhodně se obávám, že jen podle fotografie příčinu boule nezjistíš. To je možné jen veterinárním vyšetřením, např. ultrazvukem, rentgenem, nebo odebráním vzorku.