Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pavouk... SOLIFUGA

Hojky, tak tohle mi doslo mejlem.. presne s timhle textem:

Docela hustota!
Běhají rychlostí 16km/h, doskočí 92cm, jsou to noční pavouci,takže
vycházejí
ven jen v noci nebo pokud jsou ve stínu. Když vás kousnou, dostáváte
dávku
Novocainu, takže okamžitě usnete. Ani nevíte, když vás kousne ve
spaní,pak
se jen probudíte bez chybějící části nohy, nebo ruky, protože vám ji
ohlodával
celou noc. Když při chůzi narazíte na něco ve stínu a slunce vám
najednou ukáže s čím jste se potkali, je lepší utíkat. Okamžitě totiž
vyrazí
za vaším stínem a vříská celou dobu co vás pronásleduje.
PS:Tohle jsou pavouci, které nacházejí denně vojáci v Iráku. Představtesi
probuzení, při kterém spatříte jednoho z těchto bastardů ve vašem stanu. Sladké sny!

[http://img520.imageshack.us/img520/7932/pavoucekxn3 .jpg]
[mod]Změna předmětu, původně: pavouk... (VH)[/mod]

Tito bezobratlí živočichové nejsou praví pavouci ani štíři a ani nemají jedové žlázy. Svoji kořist zabíjejí a rozžvýkávají nápadně velkými klešťovitými chelicerami. Při ohrožení vydávají pískavé zvuky a dokáží velmi rychle běhat. Jsou velmi agresivní a pro svoji kořist představují obrovské nebezpečí. Většina se vyskytuje v Severní Americe a tropech. Jsou velcí asi 10 cm a na lov se vydávají v noci. Výjimku tvoří solifuga sluneční, která vylézá i za dne. Známo je asi 1000 druhů, které jsou razeny do 12 čeledí.

Jestli tu ještě někdo je, víte jak se dají chovat? Mám nabídku na jednu Solifugu a moc bych jí chtěl, ale nevím (a na netu jsem to nikde nenašel) jaký a kolik pod ní dát písku, aby se mohla zahrabat, tak jak sem to viděl na netu z přírody ;)
Díky moc za případnou odpověď

W.