Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python molurus bivittatus

Ahoj všichni.
Zajimalo by mě,jesi neexistuje nákej menší poddruh tmavky,kterej nedorusta vice jak 3 m.
Tmavky se mi strašně líbí,ale nechci mít doma 4 metrovýho hada.

Prohlížel jsem staré diskuze a nedá mi než zareagovat ne tohle.

Nejhorší co může být,je chovatel,co se bojí hadovi vyměnit žárovku,nebo vodu z obavy,že ho had kousne.

To bych okamžitě musel dát pryč occidentalise, protože žárovky, vodu, výkaly apodobné záležitosti u nich řešim pouze tehdy když škrtí a žerou potravu. Nejsem totiž sebevrah ani nic podobného. Po té co jsem to schytal od cca 2,20m velké samice se celkem i bojim. "Normální had" totiž kousne a stáhne se, ale tihle dobráci kousnou a drží a ve chvíli kdy ho chceš odmotat přidá na stisku. Je to "úžasná" věc po takových 30-40 minutách to ale člověka otráví, ovšem já a bratr koště to zvládáme statečně a prodávat je nehodlám.

Měl jsem kamaráda, kterému manželka nakládala slušně. Jednou to bylo i na dlouhodobou neschopnost, když šel ze schodů. Já jen že se mi nelíbí násilí ať v tom gardu, tak v opačném. Takovou ženskou bych daroval (on už tak tedy taky naštěstí učinil), narozdíl od temperamentního hada. :-)

ti je v pohode vim ze ty morulusky jsou trochu ostry hodne lidi mi je nabizi ale nemusim je cloveku udela radost i oby. tmavka mam je 4kusy chovne a pak nejake mlade nemusim albini moc hezky par je vzoo dvur kralove jsem jejich adoptivni majitel ,tam by meli vyrazit vsichni deti a pubertaci co chteji videt jak to doroste do delky a vahy:-/:-)::)