Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multi spínací mechanismus

Ahoj,
je to asi blbost, ale třeba se s tím už někdy někdo z Vás setkal.
Existuje nějaký zařízení, kterým bych mohl časovat víc el. zdrojů najednou (řekněme 4-5 světel)? Totiž mám na každém novém teráriu 3-4 spínací hodiny, které ovládají různé druhy světel. Jde o to, že jich je v globálu fakt moc a obyčejné spínačky se některé předbíhají a tak se mi světla nesepínají tak přesně, jak bych potřeboval (to mi ani tak nevadí, jako nehorázný počet spínaček). Tohle možná spíš patří do kutilské poradny, ale budu rád když mě pošlete někam spíš Vy. :))
Změna předmětu, původně: Mutli spínací mechanismus (knoxville)

Já mám ještě z dob kdy jsem měl dojem že dokážu řídit teploty, vlhkost a délku dne lépe než příroda tohle:

[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/PB2 90093.jpg]

[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/PB2 90095.jpg]

[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/Snm ek.jpg]

Je to dělané na zakázku, moc levné to nebylo, přestože mě to dělal zeťák (práce zdarma :))).

Umí to celkem úplně všechno. Škoda, mohl jsem ti to ukázat Mike.
Jsou k tomu také hodiny které měří faktickou spotřebu. To je celkem fajn, protože nezúčastnění příslušníci rodiny mají sklony bagatelizovat spotřebu domácnosti a naopak přičítat ta neskutečná čísla na fakturách zvířátkům.
Kdyby si náhodou někdo všiml té pavučinky vpravo dole, tak je celá ta "elektrárna" umístěna ve sklepě ::)

Tak přesně něco takovýho jsem si myslel, škoda že na to nepadla řeč (nebo jo, ale už si to nepamatuju :-)). Že to není levná záležitost je mi jasný a taky bych musel rozvést kabely po půlce baráku, ale myslím, že by se to vyplatilo. Super, díky. Mrknu do googleu.

Melda: tak kdybych zkoušel to co ty, tak 5x umřu :-D, já jsem schopnej zapínat objímku do přívodního kabelu, kterej je píchlej do zásuvky (už 2x). Ale máš to udělaný suprově.

ale když já ty dráty všude nemám rád a další terária mám na druhé straně místnosti, tak bych kabely musel vést stropem, samozřejmě by to šlo, ale moc rád bych tyhle věci zredukoval a měl to v ideálním případě "all in one".

v tomhle si docela protiřečíš, i když to budeš mít v jednom, tak tam ty kabely musíš přivést

[http://img354.imageshack.us/img354/9783/pict0732qp1 .jpg]

takhle jsem to řešil já, ty světla, co chci, aby svítili stejně, mám svedený do krabičky a z tý už vede do hodin jeden kabel...

v tomhle si docela protiřečíš, i když to budeš mít v jednom, tak tam ty kabely musíš přivést

Omlouvám se, ten kec jsem si uvědomil, ale pak už se mi to nechtělo zbaběle mazat.

Vzhledem k tomu, že nejsem zdaleka takovej kutil jako Vy (klobouk dolů), asi budu přemýšlet na nějakou řídící jednotkou (tam se to bude samo vyvíjet i podle financí), se kterou by mi pak pomohl místní elektrikář (i když netuším, jestli by to vůbec zvládl).
Kdybych se do toho pouštěl sám, přijde mi nejlepší zkombinovat způsob Anakonda/Melda a udělat to tak na dvou protilehlých stěnách v legu místnosti a nakonec i jinde.

Každopádně všem moc díky, jakmile něco vymyslím (jestli), šoupnu sem foto.

Do skříňky pod terárkem jsem namontoval zásuvky a vypínače. Ovládání mám pomocí nejednodušších spínaček. Ovládám zářivku, bodovku a topení každé zvlášť. Potom vypínači rozsvěcuji u pavouka, druhým u štírů, ale ty používám jen při úklidu. Pavouk a štíři mají osvětlení z vedlejšího terárka pomocí průzorů. Jako rezervu mám ještě dvojzásuvku.

[http://img509.imageshack.us/img509/4875/p1020759wb9 .jpg]

[http://img125.imageshack.us/img125/1175/p1020274gn0 .jpg]