Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Had vhodný pro začátečníka

Rád bych se zeptal chovatelů hadů, zda je nějaký druh, který zůstává stále na holátkách nebo myších a je vhodný pro začínající chovatele.
Předem děkuji za odpověď. Pokud by se někomu zdála má otázka stupidní prosím za odpuštění, ale doposud se věnuji pouze chovu ještěrů a hmyzu.
[mod]Změna předmětu, původně: Had (Melda)[/mod]

Ahoj o žádném takovém hadovi nevim

No já zase jo, to jsou prakticky všichni menší a střední hadi, kteří se běžně chovají od korálovek, užovek až po k. královskou, hroznýšovce duhového nebo třeba i psohlavce orinockého. Je pravda, že ti posledně jmenovaní už ve větší velikosti přijímají spíš potkany, ale mohou být i na velkých myších.

co si třeba koupit hmyzožravé ůžovky?

Pro začátečníka to není zrovna šťastná volba, procento přežití u importovaných hmyzožravých užovek je minimální i u zkušených chovatelů a odchovy téměř nejsou k sehnání.

jak můžeš radit že o takovým druhu hada nevíš, nechápu krokodýla že napsal v klidu že ví, když sám ví že je to naprostá většina hadů chovaná v zajetí. Někdy nechápu kdo všechno tady může radit, jestli nevíš o hadovi že žere holátka a pak i odrostlejší myši tak se sem vůbec promiň ale neser!