Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocný CHameleon

Prosím o radu náš chamík se válí v křečích po zemi neudrží se ani na větvi.Nedávno to vypadalo na avitaminózu před týdnem se jeho zdrav. stav zlepšil začal pravid.jíst a vypadal zdrav. v pořadku.Teď to vypadá jako by mněl zácpu co stím.......je mladý vel.cca10cm terárko UvA UvB Bod.lampa Povrch ne Lignocel.Děkuji za rychlou odpověď

Tak světlo kompaktní zářivka Repti Glo 5,0 UVB 30 UVA.Bodová žárovka ale ta je jen na vyhřívání.Předtím byl bez té zářivky cirka 2měsíce.Teplota v terárku je 35 a na zemi je 30.Terárko je 60-40-100 ta teplota bude asi problém co?Máme ho v obýváku kde topíme krb.kamnama.Normálně jedl tak 6 cvrčků napájení z listů tak 3krát denně jsme mu ho postřikovali bylo vidět,že pije.Vyprazdňoval se pravidelně teď co má ty problémy tak asi týden se nevyprázdnil tomu jsem nevěnoval takovou pozornost protože tolik nejedl

No, máš tam dost horko, těch 35 lokálně by šlo, ale měl by mít možnost snížení tak na 24-25 i míň, v noci taky tak 18-24. Ale nevím jestli to nutně souvisí s těmi problémy. Ta zářivka je poměrně "neškodná", zvlášť když chamík není přímo pod ní (tak do 10 cm má nějaký významný efekt). Mno, upřímně, moc nevím...