Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém u andulky

Ahoj,vím,že to sem nepatří,ale třeba bude někdo vědět.Teď za mnou přišla sousedka s andulkou jestli nevím,co jí je.Má rozrýpanou oblast kloaky úplně do krve.Potřela jsem to genciánou,ale také nevím co dál.Myslím,že má asi červíky nebo něco takového.Nikdy jsem andulky nechovala,tak nevím.Děkuji za odpovědi.

a jak se ma jinak andulka k svetu-zere ci nezere?neposedava nekde dole v koute?to si sama takto rozrypava okolo te kloaky?mozna naci paraziti,svedi ji to tak si to drbe,ale je to jen muj nazor.mozna svrab co ja vim.

Dočetla jsem se,že by se klec s andulkou neměla umisťovat do kuchyně,pokud se k vaření používá teflonová pánev.Teflon se prý při vaření uvolňuje a je pro ptáky smrtící.Co je na tom pravdy? Chci si koupit andulku a mít jí v kuchyni.Používám asi 2 teflonové pánve.. Děkuji za odpověď.

Tuhle informaci jsem taky už několikrát četl. Netýká se to však pouze andulky, ale údajně papoušků všeobecně - na těkavé látky odpařující se z teflonu při zahřátí jsou prý papoušci velice citliví. Já osobně si ale myslím, že to nelze zevšeobecňovat a že každá situace se musí posuzovat individuálně, protože tam bude hrát roli víc faktorů. Sám mám klec s roselou pestrou v kuchyni už asi 9 let a teflonku manželka využívá dost často. Přesto nikdy nebyl sebemenší problém... Je to asi podobné, jako spor o vhodnosti lignocelu v teráriích. Jedna skupina na něj nedá dopustit, zatímco druhá mu nemůže přijít na jméno. Každý může mít prostě jinou zkušenost.

zdar,Ritchi ty jsi to špatně napsal:))má tam být tutu tak je správně česky:-Djinak k tomu teflonu a andulkám.Přesně to nemohu posoudit,protože všechny"andulky máme mimo kuchyn a dům"ale jednu věc vím celkem jasně Teflon pánev za 300 od bratrstva šikmého oka,nebo z rětězce všechnomatů není žádná výhra.Pořádná Teflonka má dole cca 1cm materiálu,a je to po plátech s keramikou.Pánev která se kroutí po 2použití na sklokeram.desce je možná na odlevání olůvek na ryby a to myslím vážně a už vůbec nechci řešit co si se svým řízkem na takové pánvi ještě dáme:-)