Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teraristika pred r.1989

Zdar,celkom by ma zaujímalo ako to v tedy bolo -ake druhy boli považované za rarity ,ktoré sa dnes chovaju celkom bežne,ale asi sa chovalo aj dost druhov ktoré vymyzli z terárií (zrejme z Kuby,býv.štátov SSSR alebo Cíny.A ako to bolo vlastne s UV zdrojmi a vitamínmi?Ved aj v tedy museli byt odchovy korytnačiek alebo Uromastyxov.Vopred dik!

ake druhy boli považované za rarity ,ktoré sa dnes chovaju celkom bežne

skoro všechny:-D, hlavně takové ty "západní" - různé lampropeltisky, většina hroznýšů a krajt (mimo PMB, BCmix, Ep. angulifer...)

asi sa chovalo aj dost druhov ktoré vymyzli z terárií (zrejme z Kuby,býv.štátov SSSR

...a z Balkánu

alebo Cíny

To moc ne.

ako to bolo vlastne s UV zdrojmi a vitamínmi?

UV zdroje téměř žádné, pouze celkem drsné "horské sluníčko" a normální slunce...
Vitamíny - klasika - combinal AD3, roboran a vitamix pro nosnice, minerálie - plastin, sépiovka a skořápky.

Ved aj v tedy museli byt odchovy korytnačiek alebo Uromastyxov

Tak to žádná sláva, ale občas se něco přeci jen podařilo některým šikovným chovatelům.