Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hádanky ze světa plazů

Kvízy typu Poznáš druh podle fotky jsou zajímavé. Jestlipak to půjde i bez obrázků:-D
Pro začátek tady mám čtyři otázky/hádanky.

1. Který druh hada dokáže plivat jed a není to kobra?

2. Který druh krajty má nejdelší zuby (samozřejmě v poměru k velikosti)?

3. Jaký je nejjedovatější had Jižní Ameriky?

4. Jaká je nejjedovatější "žofka" Jižní Ameriky?

...bomba, to je snad po 2. co jsem něco uhádl :-) (a to jsem to druhový ještě jen matně tušil a musel jsem googlit). S názvoslovím mám problém pořád, nikdy nevím, kterej z těch dvou názvů je novej :-).
Tu užovku bych možná věděl (uhádl), ale koukl jsem do knížky tak by to nebylo fair ;-)

Zdar je to Bothrops insularis z ostrova Queimada Grande(Bra),ale tu si myslím že nie je taká jednoznačná odpoved najviac smrtelných prípadov je od durrisakov a bothropsov(ale to možu byt aj atrox,jararaca atd.)Ono je aj rozdiel medzi najjedovatejší a najnebezpečnejší:-/.Už sa teším na dalšie správne odpovede.
PS.:B.Insularis drží skor iný rekord:največší počet kusov na km-štvorcový.

Za víc jak dva roky chovu nemohu potvrdit, že by Zhaoermie plivaly jed... zato umí perfektně skákat, a při silném vyrušení vřískají, ani jedno se o nich neuvádí.

1. a 3. byli zodpovězeny (přiznám, že bych asi musel dost pohledat, abych na to přišel...)
2. Nejdelší zuby vzhledem k velikosti těla, tak to bych viděl na nějakou spíš menší krajtuli, párkrát zazněla M. viridis, ale ta to tedy asi není, napadá mne Liasis mackloti nebo nějaká menší z komplexu "amethistin", těžko říct...
4. Teda to je oříšek, o žádném smrtelném případu od colubrida v JA nevím, tak co třeba nějaký Philodryas nebo Clelia clelia?