Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Corallus caninus-opravdu agresivní potvory?

Zdravím.Projížděl jsem si na Youtube nějáká videa o hadech a narazil jsem tam i na spoustu videí s Psohlavcema,kteří jsou k mému úžasu neuvěřitelně krotcí::)::)...viz. http://www.youtube.com/watch?v=vHS58XDJOH0&feature= related ..je to dáno tím,že to třeba nejsou výhradně jen importovaní jedinci jako u nás,nebo skutečně tito hadi nejsou tak agresivní a kousaví jak se všude uvádí?Díky za odpovědi.

loading...

no viděl bych to tak, že základ je nedělat prudké pohyby:x::-D Mám malou C. ruschenbergerii a ta je zlatá dokud se člověk pohybuje pomalu...to se mi stočí i na prstě a je pohoda...nechtějte vidět to tóčo když si kýchnu nebo něco podobného:-D nestíhám uskakovat. Docela tu holku obdivuju, takový zubiska mít v obličeji, to bych nechtěl:-D

kus od kusu, mám importovaného samce, kterej je naprosto bez problému co se týká manipulace a odchov, kterej kouše. Jinak je jasný, že se člověk musí vyvarovat rychlých pohybů, pak se chová zvíře čistě instinktivně a jakmile zachytí tělesnou teplotu, bere to jako svoji potravu. Caniny nejsou žádný agresivní potvory, alespoň co se týká mých zvířat, ale samozřejmě se najdou i tací jedinci

no podle mne jsou canini docela zvláštní, taková ta typická hraná agresivita u nich není tak častá, vypadají docela flegmaticky, většinou jako by se jich to netýkalo, ale když se rozhodnou kousnout, tak nepomůže ani svářečská rukavice a dost to potom bolí]:)

mě kouslo mládě cca roční a bylo to celkem nepříjemný (něco jinýho je adult), u dospělce při manipulaci používám ve většině případů háček, rukavice ne, pokud je už musím brát za hlavu, není žádný problém je chytnout ,když jsou stočení na větvích, žádný přimačkávání hlavy hákem apod. V teráriu při kropení, čištění... nejeví o vás zájem ani pokud se pohybujete v jejich těsné blízkosti/ale najdou se i jiní jedinci. Jinak pokud někdo viděl jejich tlamu "zblízka" pak ví, že opravdu dlouhé a mohutné zuby se nachází jenom v přední části tlamy

Dodal bych ještě, že přes den jsou k okolí (manipulace v teráriu) celkem flegmatičtí, v noci jsou daleko víc "ve střehu". Ti, se kterýma jsem měl tu čest, byli celkem v klídku a jak píše kolega (cc), tak v případě větší manipulace v teráriu nebyl problém je šikovně chytit (taky bez rukavice, raději mám cit v ruce než necitlivé rukavice, které stejně prokousne). Celkově mě za život kousnul psohlavec (nepočítám-li mláďata) jen 2x, naštěstí vždy jen hortulanus, byla to vždy stejná samice a pokaždý při nějaké pro ni dost nepříjemné manipulaci (dosvlékání kousků nesvlečené kůže, vymotávání a tahání zpoza vodovodních trubek).

S caninama bohužel zkušenost nemám, zato hortulanus a rusch. už párkrát jo. U rusch. se to ještě celkem dalo, až na vylomený zub, který mi zůstal v ruce, samce mám klidnějšího, ale samice kouše dost. Zatím mě vždycky ale spíš "sekla", takže to nebylo nic moc.

U hortulanus už to bylo horší, jeden dospělý samec jen půlkou tlamy během čištění od hlenu, ale pevný stisk a z palce tekla dost krev, velká samice(přes 200cm) při vracení do tera se stihla po mě otočit a stiskla taky fest a byla z toho kromě celé ruky od krve i modřina, + pár dalších kousanců spíš od menších zvířat. No a když jsou mladí, tak s těma je taky sranda, dokážou prokousnout kůži hned po narození, nejde to ale skoro cítět. Takže asi tak- moje zkušenost.

taky bez rukavice, raději mám cit v ruce než necitlivé rukavice, které stejně prokousne

to si asi trochu nerozumíme, když chci hada chytit napevno a zafixovat, tak ho taky chytnu rukou za palici, ale to je pro zvířata už značně nepříjemná manipulace, kdežto na rukavice zvířata většinou neútočí a nechají se podebrat a jakoby navolno s nima manipulovat a věř tomu, že silný kožený rukavice případný zákus utlumí, ruka jde potom vytáhnout bez následků (už to zkusila dospělá maklotka, kobercovka, dumerilák a vždycky v poho až na toho canina)
k těm hákům, pokud nejde vyndat celá větev a had se stihne větve chytit ocasem tak dospělého canina z větvě jen tak nesundáš

ke krokodýlovi- dobře podotknul, že jsou klidní přes den, v noci reagujou trochu jinak. K anakondě- určitě je lepší brát rukavice než ho držet za hlavou při jakékoliv banální situaci, každej má zkušenosti jiný a vyhovuje mu něco jinýho, k tomu háku samozřejmě potřebuju ruku, kterou si pomůžu a pokud je člověk trochu šikovnej a nějakou manipulaci má za sebou, pak není vůbec problém caninu z terárka vydělat aniž by s ním musel nějak casnovat, ale je to věc volby

Osobní zkušenost s nimi nemám, ale u kamaráda se mi potvrdilo (on mi to potvrdil), to co psali cc a krokodýl - ve dne se zvířaty celkem bez problému manipuloval, v noci pak stačí otevřít dvířka od terárka a už se chystaj. On taky proto krmí zásadně až v noci, hadi pak ve dne neočekávají kořist...

chtel bych dat jen par rozumu.caniny jsou v noci nebezpecni, pres den se s nimi musi zachazet zlehka a nenasilne. rukavice jsou dobre jen k zakryti teploty rukou, abycom se mohli priblizit rukou ale nechrani nas pred kousnutim.kdyz se spatne svleka mam pytel s velkymi oky a ten namocim v melke vode a za pul hodiny se had svlekne.u nich je dulezite vystihnout nabeh na svlekani, protoze jen zesednou.urcovani pohlavi poznam u samic ze maji prvni tri supiny za kloakou sirsi, jako nabeh na stihlejsi ocas.kdo chce presne urcit pohlavi hada necha ho ve velke vlhkosti aby se dobre svlekl. samci maji na svlecce videt u kloaky dve puncosky z hemipenisu. 3x krmim a pak necham vyprazdnit hada, teplota max do 30 st a pred zradlem tyden pohybu to je vse. budte s pozdravem pratele