Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba - Co do "terárka"? (paludária)

Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala, jaké zvíře by se nejlépe hodilo do tohoto terárka,
jeho rozměry: 70(d)x 40(š)x 65(v)cm, :))
vodopádek poháněný filtrem, ostrůvek, vodní úkryt, rostlinka (mandarinkovník),
rybičky (tetry červené, panceřníčci, ancitrusi)... viz foto.
Ráda bych nějakého hada, ještěrku či klidně něco exotičtějšího,
z ještěrek ale ne gekony, raději i něco, co se dobře krmí :-p

[http://img241.imageshack.us/img241/3241/p1010206qc6 .jpg]
[http://img386.imageshack.us/img386/8425/p1010204ig8 .jpg]
[http://img241.imageshack.us/img241/6894/p1010203rq2 .jpg]

Děkuji

Kurník, já se jen ptal, co to znamená snadné krmení - když je krmení gekonů obtížné, tak by mě zajímalo, čeho je jednoduché...

Dle mého by tom šli pouze čistě vodní zvířata - třeba zmínění žebrovníci, drápatky... Z hadů ani ještěrů nic. Je tam moc vody.

VH

Pokud je tomu tak, tak to beru zpět. Nechovám je a jejich nároky do podrobna neznám, jen vím že jsem o nich četl, že je pro ně vhodné zarostlé akvaterárium, které by mělo napodobit jejich přir. prostředí tak byly jediné, co mě napadlo. Když teda ani ty ne, tak opravdu nevím co tam dát.

Existuje opravdu velké množství žab, které by tam mohly fungovat, ovšem žárovka by musela pryč (tuším, že tam visela), nad strop bych dal pár zářivek, pro teplotní komfort lze použít kabel pod terárium. Ještě by to chtělo víc osázet a víc větví a mohly by tam být třeba listovnice, ale i spousta jiných žab (létavky, některé rosnice nebo rosničky).

a nějaký had?

Problém většiny hadů je, že nesnáší trvale vlhký substrát (prostředí), někteří jo, ale těm zase vyhovuje spíš hlubší vrstva kyprého substrátu než bazének přez většinu terária. Pokud by to bylo trochu větší a dobře odvětrané stropem, tak bych si tam dokázal představit třeba nějakého menšího stromového "trimeresura", ale to je zase jed, takže...:-/. Ve větším i třeba bičovky, ale zas je tam problém s krmením a vlastně i s pouhým dlouhodobým udržením v chovu.
Většina na vodu v přírodě vázaných hadů buď nesnáší trvale vlhký substrát (thamnophisky, natrixky ...) a také by se nerozpakovala vylovit si rybičky k sváče, což platí i pro opravdu akvatické hady, kteří by trvale v paludáriu mohli žít (vodnářky, bradavičníci...).
Takže kombinace poměrně malé paludárium + ryby + had je spíše problematická.