Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žába špatně žere

Ahoj, chovám už víc než rok létavku Polypedates dennysi. Mám ji ve větším paludáriu - dole voda s rybičkama, nad ní police s kamínkama, zadní stěna porostlá rostlinama. Před časem jsem krmila ryby živýma nitěnkama, mám ještě jedno akvárko se skalárkama a těm živé krmení dělá moc dobře. Jenže skaláři chytli krupici a já jsem měla strach, že ji budou mít i ryby v paludáriu. Nadávkovala jsem do vody preventin a neuvědomila jsem si, že by to mohlo vadit žabce (čerpadlo zalívá kytky vodou z akvária). Víc než týden nežrala, pak jsem paludárium kompletně vyčistila a žrát začala, jenže ne tak, jako dřív. Nevím, co dělám špatně. Krmím sarančaty. Dřív sežrala i 2 za den. Vyměnila jsem i zářivku pro obojživelníky a plazy po roce, jak doporučuje výrobce. Nepomohlo to. Žába se mi nezdá nějak hubená, ale nepoznám, jestli je nafouklá nebo tlustá. Poradíte mi prosím? Také si nevím rady s doplňováním vitamínů. Dřív jsem krmila cvrčky, ale žabka má jedno oko poraněné a moc na něj nevidí, cvrčci byli moc rychlí. Cvrčci ale zase sežrali dost vitamínů, u sarančat je problém. Mám roboran pro exoty v prášku a Reptile elixir v tekuté formě. Problém je, že když do něčeho z toho hmyz namočím, chcípne ještě před skrmením a nemám jistotu, že to žába pak sežere. A mám ještě jeden dotaz - žába je v paludáriu sama, před časem začala kvákat. Znamená to, že je jí smutno a bylo by ji líp ve společnosti další žáby? Předem moc děkuji za odpověď.

Bohužel, s žabama nemám zkušenosti, choval jsem jen ropuchy :( Aber, jak že hmyzáci chcípnou? To je divné - Roboran je přeci prášek a hmyzáci ho ze sebe postupem času sundají, takže by to nemělo dělat problémy. A s rychlostí u cvrčků by sand problém být neměl, ne?

VH

S cvrčkama problém byl, žába na jedno oko nevidí, musela jsem ji dát na kmen tak, aby cvrček lezl po té straně, kde má zdravé oko a většinou utekli moc rychle nebo seděli úplně něhybně. Pak v paludárku cvrčeli a množili se. Sarančata jsou pomalejší, krmí se mi s nimi skvěle a jsou i větší, takže najednou toho sežere víc. I tak díky za odpověď. A nevadí, že je ten roboran pro exoty?

Dřív dostávala tak jedno až dvě sarančata denně, velikosti cca 4 cm. Sežrala i větší. Teď třeba 3 dny nejí, pak seřere jedno a zas nic. A cvrčky jsem dávala dospělé, když utekli, někam v paludárku zalezli a množili se (paludárko mám dost zarostlé, zadní stěna z montážní pěny, zapuštěné květináče). Množili se i ve faunaboxu, kde je normálně mám, když tam měli malinký květináč se zeleným krmením (někdy se stalo, že sem tam nějaký chcípnul, ale to je prý normální). Je to šílené, malýma škvírama ve větrání se ti malí dostali ven. Ještě, že se budeme stěhovat - nechci se dočkat toho, že začnou cvrčet ve skříni a podobně. Můžu zkusit zase koupit cvrčky a dávat je pinzetou. Vím, že všeho moc škodí, ale cvrčky žrala 3/4 roku bez problémů, sarančata dávám cca od září. Jo a taky jsem hledala na netu o podnebí ve Vietnamu, odkud je a zrovna od listopadu do dubna se mění za sušší. Možná by to mohlo být tím. Všimla jsem si, že i víc spí. Děkuji moc za rady. ZK

Má cca 8 - 9 cm. Celou dobu vypadala normálně, dneska ale nějak splaskla a byla fakt hubená, za chvíli byla normální, ale bojím se, že se jen nafoukla. Začínám mít fakt strach. Dneska jsem si všimla, že je jí nějak špatně, jako by se jí chtělo zvracet. Můžu ji zkusit vyfotit, ale zrovna teď vypadá normálně a není poznat, že by jí něco bylo. Když se jí něco nelíbí, zmodrá.
A jak jsem si včera četla na netu, tak jsem taky začala mít pocit, že to samička nebude.
Díky moc za rady. Zkoušela jsem se radit i jinde a žáby prý špatně snáší léčení, tak nevím. Takhle španá ještě nebyla. Dneska jsem jí pořádně vyčistila, kdyby to bylo tím. Nevím, co by jí mohlo uškodit.

Tak už je to snad v pořádku. Včera jsem žábě pořádně vyčistila, polila jsem ji čistou odstátou vodou a večer už začala lézt, v noci pěkně cvrlikala a do rána čekala na místě, kde ji normálně krmíme. Snědla jedno středně velké sarančátko i s vitamínama.
Strašně se mi ulevilo.:-)
... jen si nemůžu zvyknout na to, že to je kluk.
Díky moc všem za rady.

chtěla bych se taky zeptat mám Parosničku Indickou zdá se mi že žere málo a nebo vůbec a je možné že jí chybí nějaké vytamíny a nebo to může být stravou?Koupila jsem jí crvčky moučné červy.Nemůže jí chybět kamarádka a kváká tato žába?

ptala jsem se chovatele na všechno a dozvěděla jsem se že byla odchována jenom tak v plastovém boxu na mokrém molitanu a tak jsem jí chtěla udělat štasnější a omlouvám se že jsem to tak řekla, ale má žabka není žadná chudinka.Jen jsem nevěděla kde napsat a jo ted se rozežrala a moc ráda bych věděla jak se pozná sameček od samičky

a nevíte náhodu co je vám potom?

???
Trochu mi odchadza zmysel....

Pytate sa preco nezerie a ze byvali majitel ju mal tak a tak. Ja si z prstu nevycucam, ze ju mate v miestnosti z ostatnymi zvieratami kde mate vyzsiu teplotu.
Na to narazal aj Me. Ako ma vediet, ze to nieje chudinka ktora je bez topenia v izbe kde je 20 stupnov? Tak sa zamyslite...

A len tak. Uz par mesiacov mi nezerie samica Pseudoboaka. Neviete preco?Hm? ( nikde nepiste teploty, vlhkost atd - a vsetky vestecke gule z TP su v oprave).

Neviem kto vas zase napada... Budem rad, ak mi to objasnite;-)
A ze mate izbu na juznej strane je celkom sumak. Neviem co je tak strasne na tom, ze niekto ma v byte 19 stupnov a niekto kludne aj 25. A pritom byty dajme tomu na severnej strane, a v ani jednom sa netopi. Stacia blbe okna, zateplenie, podlahy, poschodie...
Nic s toho ste nepisali, akurat ze je v krabicke bez vyhrievanie. Preto bola aj zaba nazvana chudinkou. Lebo z takeho popisu podmienok vedia vsetci nic.

Tak sa trochu zamyslite co pisete;-)

Edit: Ku-va, kto vas tu napada? Nic ma do toho nieje? Chcel som poradit, ale vidim, ze o radu asi nestojite. V podstate vsetkych nas nic po tej zabe nieje. Tak neviem co tu vlastne chcete... Napisal som vam tu prvy (normalny) prispevok a uz ma po nej nic nieje. Neviem co vas tak urazilo, ale je mi to sumak. Moja zaba to nieje.

Zdar

???
Trochu mi odchadza zmysel....

Pytate sa preco nezerie a ze byvali majitel ju mal tak a tak. Ja si z prstu nevycucam, ze ju mate v miestnosti z ostatnymi zvieratami kde mate vyzsiu teplotu.
Na to narazal aj Me. Ako ma vediet, ze to nieje chudinka ktora je bez topenia v izbe kde je 20 stupnov? Tak sa zamyslite...

A len tak. Uz par mesiacov mi nezerie samica Pseudoboaka. Neviete preco?Hm? ( nikde nepiste teploty, vlhkost atd - a vsetky vestecke gule z TP su v oprave).
Jedine zvierata si zasluzia zaujem ludi.....

však jsem jen potřebovala vědět co potřebude parosnička bo tu není žádnej odkaz

víte já miluji zvířata víc než Lidi a proto jim chci dát to nejlepší jo já mám doma 25 stupnů a co jevám do toho

je nam do toho to, ze teplota tu padla az teraz. chcete pomoct a ked sa vas niekto nieco opyta, alebo vam nieco povie, hned vas napada. Jak vam ma ku.va niekto pomoct bez toho, aby ste napsiali v akych podmienkach je? neveim ci tam mate 15 alebo 30 stupnov a napisem vam, nech jej dvihnete teplotu o 15 stupnov? Ma vam tu niekto poradit nech ju uvarite?

Ide to tu cim dalej tym viac....

Neviem kto vas zase napada... Budem rad, ak mi to objasnite;-)
A ze mate izbu na juznej strane je celkom sumak. Neviem co je tak strasne na tom, ze niekto ma v byte 19 stupnov a niekto kludne aj 25. A pritom byty dajme tomu na severnej strane, a v ani jednom sa netopi. Stacia blbe okna, zateplenie, podlahy, poschodie...
Nic s toho ste nepisali, akurat ze je v krabicke bez vyhrievanie. Preto bola aj zaba nazvana chudinkou. Lebo z takeho popisu podmienok vedia vsetci nic.

Tak sa trochu zamyslite co pisete;-)

Edit: Ku-va, kto vas tu napada? Nic ma do toho nieje? Chcel som poradit, ale vidim, ze o radu asi nestojite. V podstate vsetkych nas nic po tej zabe nieje. Tak neviem co tu vlastne chcete... Napisal som vam tu prvy (normalny) prispevok a uz ma po nej nic nieje. Neviem co vas tak urazilo, ale je mi to sumak. Moja zaba to nieje.

Víte já mám tu žabku a náš barák má vše. Jo a od vás je mi to jendo bo tu není žádnej odkaz přímo na Parosničku Indickou.

To verim, ze barak ma vse. Od kuchyne az po zachod...;-)
ked ti ide o nejaky odkaz, tak na:
http://www.google.cz/#q=Kaloula+pulchra&hl=cs&prmd =imvns&source=lnt&tbs=lr:lang_1cs&lr=lang_cs&sa=X& ei=3fvVT4O1B4XLsgbhz6GwDw&ved=0CFAQpwUoAQ&bav=on.2 ,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=7e1f1699e71d682f&biw=1280 &bih=676
A mas tam viac odkazov.
Clovek by cakal, ze chces normalne poradit, nie nejaky odkaz ktory si najde kdejaky blbec na googli.

Lignocel vyhod. Daj jej tam normalne vyhrievanie a mucnakmi vlemi nekrm.
Koncim.