Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žába špatně žere

Ahoj, chovám už víc než rok létavku Polypedates dennysi. Mám ji ve větším paludáriu - dole voda s rybičkama, nad ní police s kamínkama, zadní stěna porostlá rostlinama. Před časem jsem krmila ryby živýma nitěnkama, mám ještě jedno akvárko se skalárkama a těm živé krmení dělá moc dobře. Jenže skaláři chytli krupici a já jsem měla strach, že ji budou mít i ryby v paludáriu. Nadávkovala jsem do vody preventin a neuvědomila jsem si, že by to mohlo vadit žabce (čerpadlo zalívá kytky vodou z akvária). Víc než týden nežrala, pak jsem paludárium kompletně vyčistila a žrát začala, jenže ne tak, jako dřív. Nevím, co dělám špatně. Krmím sarančaty. Dřív sežrala i 2 za den. Vyměnila jsem i zářivku pro obojživelníky a plazy po roce, jak doporučuje výrobce. Nepomohlo to. Žába se mi nezdá nějak hubená, ale nepoznám, jestli je nafouklá nebo tlustá. Poradíte mi prosím? Také si nevím rady s doplňováním vitamínů. Dřív jsem krmila cvrčky, ale žabka má jedno oko poraněné a moc na něj nevidí, cvrčci byli moc rychlí. Cvrčci ale zase sežrali dost vitamínů, u sarančat je problém. Mám roboran pro exoty v prášku a Reptile elixir v tekuté formě. Problém je, že když do něčeho z toho hmyz namočím, chcípne ještě před skrmením a nemám jistotu, že to žába pak sežere. A mám ještě jeden dotaz - žába je v paludáriu sama, před časem začala kvákat. Znamená to, že je jí smutno a bylo by ji líp ve společnosti další žáby? Předem moc děkuji za odpověď.

Tak už je to snad v pořádku. Včera jsem žábě pořádně vyčistila, polila jsem ji čistou odstátou vodou a večer už začala lézt, v noci pěkně cvrlikala a do rána čekala na místě, kde ji normálně krmíme. Snědla jedno středně velké sarančátko i s vitamínama.
Strašně se mi ulevilo.:-)
... jen si nemůžu zvyknout na to, že to je kluk.
Díky moc všem za rady.

chtěla bych se taky zeptat mám Parosničku Indickou zdá se mi že žere málo a nebo vůbec a je možné že jí chybí nějaké vytamíny a nebo to může být stravou?Koupila jsem jí crvčky moučné červy.Nemůže jí chybět kamarádka a kváká tato žába?

ptala jsem se chovatele na všechno a dozvěděla jsem se že byla odchována jenom tak v plastovém boxu na mokrém molitanu a tak jsem jí chtěla udělat štasnější a omlouvám se že jsem to tak řekla, ale má žabka není žadná chudinka.Jen jsem nevěděla kde napsat a jo ted se rozežrala a moc ráda bych věděla jak se pozná sameček od samičky

a nevíte náhodu co je vám potom?

???
Trochu mi odchadza zmysel....

Pytate sa preco nezerie a ze byvali majitel ju mal tak a tak. Ja si z prstu nevycucam, ze ju mate v miestnosti z ostatnymi zvieratami kde mate vyzsiu teplotu.
Na to narazal aj Me. Ako ma vediet, ze to nieje chudinka ktora je bez topenia v izbe kde je 20 stupnov? Tak sa zamyslite...

A len tak. Uz par mesiacov mi nezerie samica Pseudoboaka. Neviete preco?Hm? ( nikde nepiste teploty, vlhkost atd - a vsetky vestecke gule z TP su v oprave).

Neviem kto vas zase napada... Budem rad, ak mi to objasnite;-)
A ze mate izbu na juznej strane je celkom sumak. Neviem co je tak strasne na tom, ze niekto ma v byte 19 stupnov a niekto kludne aj 25. A pritom byty dajme tomu na severnej strane, a v ani jednom sa netopi. Stacia blbe okna, zateplenie, podlahy, poschodie...
Nic s toho ste nepisali, akurat ze je v krabicke bez vyhrievanie. Preto bola aj zaba nazvana chudinkou. Lebo z takeho popisu podmienok vedia vsetci nic.

Tak sa trochu zamyslite co pisete;-)

Edit: Ku-va, kto vas tu napada? Nic ma do toho nieje? Chcel som poradit, ale vidim, ze o radu asi nestojite. V podstate vsetkych nas nic po tej zabe nieje. Tak neviem co tu vlastne chcete... Napisal som vam tu prvy (normalny) prispevok a uz ma po nej nic nieje. Neviem co vas tak urazilo, ale je mi to sumak. Moja zaba to nieje.

Zdar

???
Trochu mi odchadza zmysel....

Pytate sa preco nezerie a ze byvali majitel ju mal tak a tak. Ja si z prstu nevycucam, ze ju mate v miestnosti z ostatnymi zvieratami kde mate vyzsiu teplotu.
Na to narazal aj Me. Ako ma vediet, ze to nieje chudinka ktora je bez topenia v izbe kde je 20 stupnov? Tak sa zamyslite...

A len tak. Uz par mesiacov mi nezerie samica Pseudoboaka. Neviete preco?Hm? ( nikde nepiste teploty, vlhkost atd - a vsetky vestecke gule z TP su v oprave).
Jedine zvierata si zasluzia zaujem ludi.....

však jsem jen potřebovala vědět co potřebude parosnička bo tu není žádnej odkaz

víte já miluji zvířata víc než Lidi a proto jim chci dát to nejlepší jo já mám doma 25 stupnů a co jevám do toho

je nam do toho to, ze teplota tu padla az teraz. chcete pomoct a ked sa vas niekto nieco opyta, alebo vam nieco povie, hned vas napada. Jak vam ma ku.va niekto pomoct bez toho, aby ste napsiali v akych podmienkach je? neveim ci tam mate 15 alebo 30 stupnov a napisem vam, nech jej dvihnete teplotu o 15 stupnov? Ma vam tu niekto poradit nech ju uvarite?

Ide to tu cim dalej tym viac....

Neviem kto vas zase napada... Budem rad, ak mi to objasnite;-)
A ze mate izbu na juznej strane je celkom sumak. Neviem co je tak strasne na tom, ze niekto ma v byte 19 stupnov a niekto kludne aj 25. A pritom byty dajme tomu na severnej strane, a v ani jednom sa netopi. Stacia blbe okna, zateplenie, podlahy, poschodie...
Nic s toho ste nepisali, akurat ze je v krabicke bez vyhrievanie. Preto bola aj zaba nazvana chudinkou. Lebo z takeho popisu podmienok vedia vsetci nic.

Tak sa trochu zamyslite co pisete;-)

Edit: Ku-va, kto vas tu napada? Nic ma do toho nieje? Chcel som poradit, ale vidim, ze o radu asi nestojite. V podstate vsetkych nas nic po tej zabe nieje. Tak neviem co tu vlastne chcete... Napisal som vam tu prvy (normalny) prispevok a uz ma po nej nic nieje. Neviem co vas tak urazilo, ale je mi to sumak. Moja zaba to nieje.

Víte já mám tu žabku a náš barák má vše. Jo a od vás je mi to jendo bo tu není žádnej odkaz přímo na Parosničku Indickou.

To verim, ze barak ma vse. Od kuchyne az po zachod...;-)
ked ti ide o nejaky odkaz, tak na:
http://www.google.cz/#q=Kaloula+pulchra&hl=cs&prmd =imvns&source=lnt&tbs=lr:lang_1cs&lr=lang_cs&sa=X& ei=3fvVT4O1B4XLsgbhz6GwDw&ved=0CFAQpwUoAQ&bav=on.2 ,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=7e1f1699e71d682f&biw=1280 &bih=676
A mas tam viac odkazov.
Clovek by cakal, ze chces normalne poradit, nie nejaky odkaz ktory si najde kdejaky blbec na googli.

Lignocel vyhod. Daj jej tam normalne vyhrievanie a mucnakmi vlemi nekrm.
Koncim.