Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování vodní želvy a únava.???

Dobrý den, mám dotaz ohledně zimování vodní želvy.
Mám rok starou vodní želvu, minulou zimu nezimovala a je zdravá. Teď mi ale přijde že se chová jinak. Sice žere, ale skoro vůbec nevylejzá je pořád pod ostrůvkem a vůbec na něj neleze a moc neplave. Abych se přiznala tak o zimování toho moc nevím a tak nevím jestli to může být příznak toho že se chystá zimovat? Vůbec nevím jak do toho a jeslti to vůbec podstoupit. Všude píšou něco jiného, někdo jí dává do ledničky, někdo do sklepa. netuším jak s vodou, se žrádlem?
budu ráda za každou i malou radu.
díky moc

Sice nepíšeš o jakou želvu se jedná, ale obecně u zimujících želv snížená aktivita souvisí s teplotou a osvětlením a ne s datumem v kalendáři. Takže pokud se nezměnily podmínky chovu tak problém bude někde jinde. Je lepší želvu nezimovat než zimovat špatně.

Želva se v ledničce zimovat nemusí.Teda pokud se jedná o Trachemysky.Já to praktikuji tak,že želvám vypnu svetla a nechám je v teráriích,která jsou umístěná na zemi.Teplota vody se tu pohybuje kolem 15°C.V březnu jim zase rosvítím a naleju teplou vodu.Samci se okamžitě chtěji pářit.;-)

Myslím, že možná bude lepší, když ji nebudeš zimovat vůbec, není to podmínkou,když nechceš pářit a jak už bylo řečeno přede mnou, lepší vůbec, než špatně..Já želvy nezimuju a všechno je vždycky v pohodě, akorát přes zimu vypínám světlo a voda klesne o pár stupnů.ALe aktivita bývá jen o něco málo menší, než v letě, akorát jedinej rozdíl je, že žerou jen minimálně..