Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem python regius-substrát

Zdravím všechny chovatele krajtiček.Někdo tady psal,že má v terárku jako substrát hobliny.Chtěl jsem se zeptat jestli to třeba neplesnivý a jak často by se měli měnit(baj očko).Uvažuji o koupě krajtičky,ale chtěl bych tam něco,od čeho nebudu celý zasraný při každém vytáhnutí hada z terárka.Terárko mám velikosti 100*50*50.Doufám ,že to stačí?Mám ho vyrobené z lamina a všechny spáry vysilikonované a na dně přilepené lino aby se mi do toho nedostala moč.Doufám,že se mi terárko vzhledem k vlhkosti nějak nezdeformuje jinak jsem v pytli.Díky moc za odpověď

Hobliny bych k Regiusce nedával.Potřebují v období dešťů vysokou vlhkost a bude to plesnivět i při dobře pořešeném větrání.Používám cypřišovou kůru, nebo rašelinu míchanou s lignocelem a rašeliníkem.Oboje výborně drží vlhkost a nepamatuji že bych, jak píše zadavatel,byl někdy celý zasraný.Pokud máte strach z ušpinění od zvířete, má cenu ho vůbec kupovat?

Ještě bych dodal,že jak píše kolega,že při období deštů potřebují vyšší vlhkost,tak to jen v případě pokud by zadavatel chtěl pářit,aby se navodily přírodní pomínky.Jinak se toto období navazovat nemusí a postačí udržovat vlhkost kolem cca 50-60%,akorát při svlékání zvýšit vlhkost...

Možná nemusí, ale připadá mi to určitě přirozenější, stejně jako u hadů, kteří v přírodě procházejí hibernací nebo aestivací, zdá se mi prostě vhodné jim to "dopřát" i v teráriu. Já období dešťů a sucha střídám a nic mě to nestojí. Had sice žere jen 5-6 měsíců v roce, ale že by mu to nějak vadilo se mi nezdá, spíš naopak ;-)

Díky moc za odpovědi.Ještě bych měl takový dotaz ohledně větrání.Potřeboval bych vědět jak veliké větrání je potřeba do terárka mé velikosti? 100*50*50.A jakou nejmenší skulinkou je schopná krajta zdrhnout.Mám malé dítě a nerad bych ji někde naháněl.Krajtu bych si chtěl koupit zhruba půl roční.