Terahádanka z oblasti umění - pro znalce
Tak vážení, otázka je jednoduchá.
Který slavný český terarista je zároveň vynikající malíř a autor těchto obrazů?
Tak vážení, otázka je jednoduchá.
Který slavný český terarista je zároveň vynikající malíř a autor těchto obrazů?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Tyto obrazy kreslí Vladimír Cerha.
Sorry panove, ale to je kyc jak bic..
jj Vladimír Cerha
Na co tento člověk sáhne v tom se mu daří
Že by autoportrét ?
No, knížky, co vypustil, obsahují na můj vkus příliš mnoho blbostí nebo jsou provedeny způsobem "Přečetl pět knih a napsal šestou z nich..." , takže zas tak vše se mu nejspíš nedaří. Co se obrazové tvorby týká, tenhle styl není šálek mého čaje, ale nejsem umělecký kritik a umění rozumím jak koza náklaďáku a vím o tom, tak se do něj nemotám.
jo, jeho obrazy jsou docela pěkný, najdete je na www.cerha.mypage.cz
S panem Cerhou jsem se setkal dvakrát.Musím říct,že je to velice pohodový člověk.Máme od nej několik knih a myslím,že pro začínající teraristy jsou plně dostačujíci.Třeba v knize Scinkové,varani a ještěrky pročítám dodnes.Je to jediná knížka v češtině,kde je popsaný chov ještěrek.
Nápodobně. Je to alespoň nějaký zdroj pro základní info, i když bohužel leckdy poněkud zavádějící...
Alespoň toho Cerhu, kdyby ti dnešní "rychlokvaškové" přelouskali.
Ad umění, ty kresby celkem snesu, obzvlášť ty hambatý paní se mi líběj.
Karel Gott!
Cerhovi knížky jsou dobrý.Když má někdo začínající zájem o nějaké zviřátko,měl by si tu onu knížku koupit,tam třeba zjistí,že jsou i jiné druhy a tak se začne zajímat víc a buď ho to chytne a nebo se na to vyprdne.Když se bude zajímat,tak se může na detaily a zkušenosti zeptat třeba tady.Nakonec se vždy tady něčeho dopídí,co je použitelné.
Obrázky jsem poznal,ale ač nejsem machr,připadají mi jako z LŠU.Ale to je fuk,hlavně když ho to baví.
"Chov šupinatých plazů" mi jako ta nejlepší možnost nepřišel (neodbytně mi spíš připadalo, že to jsou starší knihy poskládané do jedné nové) a jeho příspěvky ve Fauně týkající se želv (např. návrh, že po naolejování vypadají želvičky hezky a ne jako čerstvě vyhrabaná brambora viz - http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=4&r= 3) se mi jevily jako zcela mimo mísu. Tenkrát se mezi želvaři ujalo označení "Vyprávěnky děda Cerhvěda"...
Pro nevěřící třeba ještě tenhle blábol o Geochelone (nebo pro "modernisty" Centrochelys) sulcata:
http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=1462 &r=3
Tak to je asi ta nejslabší...ta mi vlastně ani nenapadle neb tu naštěstí nevlastním. Ty ostatní (Leguáni, Agamy, ...) fungujou jako takový přehled o pestrosti daných skupin, samozřejmě informace je leckdy vhodné ověřit, ale alespoň něco pro pouze česky čtoucí začátečníky, aby si mohli udělat přehled a pak pokračovat v odbornějším studiu.
Želvy mu teda moc nejdou... on zřejmě rád píše články.
Tak tuto knížku taky nemám a ani ji moc neznám.Myslel jsem také ty příručky,,Scinkové atd.atd.''Tak jsme se zase dostali k literatuře.