Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Polystyren nebo pěna

zdravím momentálně řeším dilema jak vyřešit pozadí do terária rozhoduju se mezi polystyrenem a montážní pěnou napišté mi své zkušenosti a rady,chcu aby vypadala co nejrealištičtěji jako skála ale aby tam bylo možno udělat i plošiny na kterych by se mohl hádek vyvalovat(e.guttata) díky předem

Ahoj, no s montážní pěnou zkušenosti nemám, ale polystyren si myslim je v pohodě a vypadá docela pěkně... postupů jak to udělat je tu dost. Btw. Nechtěl bych být až moc pesimistický, ale vzhledem k tomu, že E. guttata je noční živočich tak se ti tam moc vyvalovat nebude. Alspoň z vlastních zkušeností s mími guttkami.

Z pěny i polistirenu se dá utvořit paskvil ale taky moc pěkná a reprezentativní práce.... Když budeš pracovat s pěnou police budeš stejně muset udělat z polistirenu. Jak to provést tu nemá smysl popisovat - je tohu tu na poradně a i na netu hrozně moc.

využití polic: Mám 5 guttek které tuto možnost mají. Snowky ( hlavně samice ) se nikde jinde než na palandách nevyskytují, slézají z nich až po tmě - sem tam jsou samozřejmně i na zemi ale je to dost výjmečné. Ale za to albino striped žovky jsou furt zalezlí ve své trubce a vystrčí od tam nos až v noci. Až budou větší viděl bych to taky na to že se budou válet na palandě.... Je to tím že jsou ještě malí;-)......

Já mám v teráriu kombinaci montážní pěny a polystyrenu, chtěla jsem původně taky udělat pozadi tak, aby bylo odnímatelné, tak jsem na tenčí polystyrenovou desku nastříkala montážní pěnu, kterou jsem pak nechala zaschnout, odřezala sem to co se mi nelíbilo a pak jsem ještě přidala plošky ze zbytku polystyrenu, které jsem do montážní pěny vsadila a přisilikonovala, aby to pořádně drželo :-)

Ja ma cerstvo za sebou terko z montazky,a pracuje sa s nou paradne.:puff:pouzil som na nu obycajnu sadru(hrubsia vrstva),natrel to farbou(tri vrstvy,druha s hrubsim pieskom) a lakom na hracky...efekt sa mi velmi paci,len prilis velmi drsny povrch=abnormalne mnozstvo nadaviek,pri cisteni kedze mam mladu Guttatu a ta to da kdekolvek..]:(

To danca a ficek:
No ono by nebyl problem to prichytit na nejake hacky nebo suchy zip. Horsi je, ze terarko mam velke a plocha zdi je pres 15m2 a pokud bych delal kazdou desku polystyrenu zvlast, pak by to nepusobilo jako celek - pokud by se dala kazda deska odnimat zvlast.Mozna by slo spojit nekolik PS desek k sobe a pak to na tu OSB desku nejak prirazit, ale nevim, jestli bych nenapachal vic skod nez uzitku. Navic do toho chci zakomponovat vodopad.
No mam asi vysoke naroky, proto se asi spokojim s tim co mam a OSB zakamufluju kytkama:)
Navic...co vidim jako nejvetsi problem je, ze kdybych chtel pridat, ubrat, nebo zmenit polohu nektere police, tak bych to pozadi vlastne znehodonotil

EDIT: A to nemluvim o sroubovani tech desetikilovych (i vic ) vetvi do toho pozadi...vubec nevim, jestli by to drzelo a jak bych to delal :(

15m2 pozadí::)a ještě řekni že pro jednu guttu:-).Jinak já jsem zrovna včera dodělal pozadí pro hroznu z pěny,práce je s ní v pohodě jen je nutné ji aplikovat ve vodorovné poloze jinak ti vytvoří zbytečně silnou vrstvu.Do polystyrenu už bych nešel, s pěnou se dělá líp.Hlavně tvarování a plnění je dobré. Ale police vytvoř klidně z polyše a pak ho obstříkni pěnou,at máš jednolitou vrstvu.