Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakyho hada do poustnyho terarka ? ?

Zdravim , chctel bych terarko na styl pouste, s piskem a s poustnym pozadim ale nevim jaky hady tam muzu dat , protoze vetsina ma rada vlkhost, . Tak prosim , ... nejakyho hada kteremu vyhovuje pisek, izbova vlhkost , muze dorastat i vetsich i mensich rozmeru , Diiik moc.

Tak nejspíš by byl vhodný nějaký pouštní had, v podstatě lze třeba mít v takovém teráriu i poměrně běžnou korálovku L. getula californiae.

ale nevim jaky hady tam muzu dat , protoze vetsina ma rada vlkhost

Nechci tě zklamat, ale i na poušti je vlhkosti celkem dost, stačí hrábnout pár dcm pod povrch.;-)

nejakyho hada kteremu vyhovuje pisek, izbova vlhkost , muze dorastat i vetsich i mensich rozmeru

Hadi jsou na substrát celkem nenároční, takže mimo vyloženě tropických druhů se dá použít písek u poměrně hodně druhů, u spousty severoamerických užovek (Pantherophis, Arizona, Lampropeltis, Pituophis...), u severoafrických a středoasijských Spalerosophis sp., "coluberky" atd...
Z jedáků se nabízí např. Cerastes cerastes, Crotalus cerastes, Echis sp., Sistrurus sp. aj...
Chce to hledat a hledat.

Tak nejspíš by byl vhodný nějaký pouštní had, v podstatě lze třeba mít v takovém teráriu i poměrně běžnou korálovku L. getula californiae.

Kámo já ti nevim, máš tohoto hada za velkyho pouštňáka. Obývá sice sušší oblasti, ale těm nejsušším místům se rád vyhne. Mám přesně tohoto hada "už" 3 roky doma a koupat jsem ho viděl už dostkrát, pije neustále a pořád se schovává pod dřevěnou misku, která prosakuje a je to jistě nejvlhčí místo v terárku.
Naopak hrozňa, kterýho máš za tvrdyho pralesňáka. Tak ten můj se za 2,5 roku okoupal jedinkrát protože mu nešla vyslikačka, pít jsem ho viděl asi 2x, vody se bojí jako cigán práce a vidět ho na plavačce je asi stejně pravděpodobny jako slyšet, že ČEZ zlevní elektřinu!

no, abych pravdu rekla, mne zase prijde, ze delas unahlene zavery na zaklade pozorovani jen nekolika malo (nebo dokonce od kazdeho druhu jednoho? ) zástupce. Nemyslim, ze takto maly pocet hadu chovanych v zajeti je signifikantni vzorek vhodny k vyvozovani zaveru jako ktere zvire obyva aridnejsi prostredi apod...;-)