Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svlékání

Ahoj, jak dlouho asi trvá svlékání? Můžu na Agamku během svlékání sahat? Má žrát normálně, nebo spíše nemá chuť k jídlu. Díky moc.

svlekaji se postupne - treba jen hlava, jindy jen nozicky, jindy telicko a zase jindy ocasek. Mladata se svlekaji casto, a neda se rict "jak dlouho to trva" -je to "porad neco". Jedine pri svlekani telicka jsme pozorovali nekdy kratkodobe nechutenstvi (den-dva) tesne predtim nez stara kuze povolila a popraskala. Pred svlekem kuze na dane casti tela zmatni a zešedne, to muze trvat klidne tyden-dva.

Sahat na ni muzes jako obvykle, az se bude svlekat - stara kuze na ni bude viset muze ji s tim (opatrne) i pomoct na problemovych mistech (prstiky na tlapkach, konecek ocasku). Hlavne ale pri svleku a pred nim agamu rosit, a pokud by nekde kus kuze nechtel povolit tak agamu vykoupat ve vlazne vode. Kdyz se ale pravidelne rosi nebyvaji se svlekem problemy.