Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proatheris superciliaris

Zdravím!zaujimalo by ma ako je to s chovom v praxy tohto pozemného druhu rodu Atheris.T.Mazuch ho označuje za druh nie velmi náročný v teráriu.Nevelký,toxicky menej významný druh so zaujímavím sfarbením.Ako je to s jeho dostupnostou na Vašom trhu?

Dobrý den, sehnat se u nás dají (vím o jednom odchovu z minulého roku a snad budou i letos), ale velmi zřídka a spíš určitě nárazově. To samé platí i pro Německo, kde jich je občas poměrně dost a pak zase vůbec...Jinak nejsou na chov opravdu nároční, ale musíte mít zdravé a aklimatizované jedince nebo lépe z odchovu (z odchytu se v podstatě nenabízejí...). Pozor na dost vysokou toxicitu (viz. např. uštknutí p. Kuběny, v novinách chybně označeno jako A. chlorechis)! Jedná se poměrně o nevyzpytatelné hady - nic, nic, nic a najednou vystřelý dost rychle...- vlastní zkušenost. T. Mazuch.