Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nechce zimovat???

Ahoj
Já mám doma guttatu asi 90cm která se teď svlékla a nechce nějak žrát vzala si jen jednu myš a to jsem jí musel tu myš házet přímo pod nos ale přitom vždicky když hodím do terária myš tak hned vyleze z úkrytu a myš pronásleduje. Ale teď jsem jí zas po týdnu dal myš a opět nejeví zájem. Je taková spomalená leze uplně do druhého koutu terária od zdroje tepla. Ale teplota je v teráriu 28 stupňů a je tam s druhým hadem který je úplně v pohodě a příjmá potravu. A tak se chci zeptat jestli nechce zimovata nebo jestli s tím nemá někdo zkušenost. Předem děkuji za odpovědi.

Teplota v teráriu je hrozně vysoká (pro guttaty), 28 by mělo být maximálně v nejteplejších místech terária a v zimě bych jim teplotu minimálně na měsíc snížil na cca 10-15 st. (postupně) nebo alespoň vypnul úplně zdroje tepla a dost větral a samozřejmě v té době nekrmil. Hadům to jen prospěje.