Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem porblemy s ocima

Ahojky, chtěla bych se zeptat na moji želvu má něco s očima asi nějaký zánět, jedno očko má napuchlé a to druhé má malinké takové zakalené, nevíte co se s tím dá udělat??? co na to pomáhá?

je to but´ ze zakalené vody a nebo z mnoha vitamínů''

Nebo z nedostatku vitamínů, což předpokládám spíš... v součinnosti s nižšími teplotami vody i souše.
Základ je ji dopřát opravdu příjemnou tepelnou lázeň, stačí např. 40 w řárovka nad kamenem (okrajem souše), tak vysoko, aby na povrchu byla teplota okolo 30 st., čistá voda je samozřejmostí a je třeba podávat velmi pestrou stravu - kousky holat, malé žížaly, celé drobné rybky, malé vodní šneky (u větších je třeba namačknout ulitu), hmyz , doplňkově možno podávat i rybí granule (např. pro pstruhy) aj.