Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Salmonela u hadů

Mám dotaz, řešíte nějak salmonelu u vašich hadů ? U jednoho mého hroznýše byla prokázaná, nic mu ale není. Tak nevím, jestli ho mám léčit, abych mu tím naopak neublížil. Taky váhám jestli dělat další rozbory ostatním hadům. Myslíte, že jsou pravděpodobně nakažení všichni ? Dbám v chovu na hygienu, karanténu, používám Virkon, Spitaderm, ale člověk nikdy neví. Skoro to ale ani nechci vědět, všichni hadi vypadají zdraví. Co byste dělali ? Díky !

Jsem taky zvědavej na názory ostatních.
Je fakt, že dnes se už na salmonelu nekouká jako na jednoznačnej patogen který je nutno okamžitě zlikvidovat, tak jako to bylo běžné v minulosti. :-/
Obráceně, nevím jestli bych takové zvíře umístil do jedné nádrže s jiným kusem třeba na páření :-(.

Bohuzel - dost druhu salmonel je "univerzalnich". Tusim ze prave vodni zelvy byly v jednom pripade prokazany jako zdroj prodelane infekce u cloveka - majitele. Pokud clovek ale aspon trochu dodrzuje zakladni hygienu (nesvaci pri kydani terarek), riziko prenosu neni nijak velke.

V současné době je známo něco kolem 2 tisíc druhů salmonel a skutečně je přítomna téměř v každém vzorku. Pokud nejsou pozorovány žádné symptomy, není co řešit. Je s podivem, kolik teraristů přispívá do vláken "pochlubte se" apod. a tam, kde je skutečně nějaký problém, je často ticho po pěšině. Inu nic naplat, poradna je ve značném stádiu ifaunizace...

Je s podivem, kolik teraristů přispívá do vláken "pochlubte se" apod. a tam, kde je skutečně nějaký problém, je často ticho po pěšině. Inu nic naplat, poradna je ve značném stádiu ifaunizace...

No já si myslím chlape,že je lepší,když se někdo vyjadřuje jen k věcem,kterým rozumí.Když jim nerozumí,tak nasává nová moudra a do diskuze se třeba nezapojuje(můj případ).Nemyslím,že by toto bylo nějakým projevem "ifaunizace".Bylo by to právě tehdy,kdyby tu mlel každý ke všem tematům třeba i nesmyslné žvásty,jen proto,aby něco napsal;-).

Jasný souhlas. Poradna od slova poradit, pochlubna od slova pochlubit :-D. Nechci se dotknout žádného z ortodoxních teraporadňáků, ale občas (resp. častěji vzhledem k původnímu záměru stvořitele poradny) by mohl někdo i - p o r a d i t. A to vše za podmínek:

když se někdo vyjadřuje jen k věcem,kterým rozumí