Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Pitný režim" chameleona jemenského

Ahojky všem, potřebovala bych pomoci nějakou radou ohledně "pitného režimu"cham. jemenského. Mám jej teprve od soboty, žere v pohodě cvrčky. Ovoce mu zatím nějak nejede. Problém ale je, že jsem jej ještě neviděla "se napít". Terárko mu rosím cca 3x denně, aby voda na listech vydržela. Ale olizovat ji jsem ho ještě nepřistihla. Navíc se mi zdá, že dneska má semtam někdy pootevřenou tlamu. Co s ním? Poradíte? Napadlo mě kapátkem pár kapek přímo do tlamičky, ale mám strach, abych nenadělala víc škody než užitku.Děkuji za pomoc.

Rosit třikrát denně je příliš, aby vám terárko nezplesnivělo. Příliš vlhké prostředí zrovna nemusí a žízní určitě neuhyne, nebojte se. Většina chameleonů se umí napít i z misky, navíc nemusí pít každý den,i když mláďata pijí častěji. Když mu obden lehce porosíte rostliny v teráriu, bude to tak akorát. Klidně kuste jemným rozprašovačem vlažnou vodu i na něj. A pokud mu to bude vadit (a to poznáte snadno), tak jenom stříkat před hlavu. Určitě se napije, i když to třeba neuvidíte.