Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agamča kočinčinská

ahoj,píšu sem často,dostala jsem k minulým Vánocům malou agamču,ikdyž už kapánek vyrostla letos bych chtěla repete,tzn.dalšího ještěráka,chci se zeptat:mám roční samičku,je sama,můžu jí pořídit kámoše/šku ale mládě?moc děkuji za radu těším se na vaše názory

nemal by byt s tym problem, ja mam v terarku rozne velke jedine a je t v pohode, nemyslim tym ale pripad mozneho zozratia jeden druheho, cize dospely jedinec a uplne mlada....okrem toho si treba dat pozor, lebo starsi jedinci sa mi zdaju aktivnejsi pri chytani potravy, teda aby k nej mali aj mladsi prisun...

Dobrý den,
Teoreticky by se snést mohli.Ale doporučuji nově příchozímu provést karanténu s vyšetřením trusu;-)Bylo by dobré koupit agamu zhruba stejně velkou aby ta starší nenapadala mladší,avšak agamy si také nemusí padnout do oka a mohli by propuknout boje.:x:

zase bych tak nepřeháněl a byl více realista - 100*60*80 (d*s*v) bude určitě stačit

Tak on, když se takový samec kočinčíny povede, tak má okolo 80 cm, takže bych doporučil spíš trochu větší terárium než "zydy", ideálně tak 120x80-100x100-120 a víc(v) cm, pokud mu člověk chce dopřát komfort pořádné lampy a bazénu, dát tam pořádný větve a hodně živých kytek, tak ani menší nemá cenu.

S tím osobně nesouhlasím

Nesouhlasíš s tím dopřát třičtvrtěmetrovýmu ještěrovi dostatečně velké terárium?
Promiň, ale doporučovat začátečníkovi, aby strkal dospělýho agamáka do terária, kde bude přinejlepším courat ocas po zemi. 80 cm výška je tak pro půlroční mláďata, pokud počítám se slušnou 100 w výbojkou (objímka + lampa jistě min. 25 cm), která bude cca 30 cm nad ještěrem (10 cm výška) + silná větev (cca 8-10 cm), tak budeš mít větev na zemi. a to nemluvím o 20 cm hlubokém bazénu. Jistě v takovém teráriu bude moci i relativně slušně přežívat, ale komfort bych to nenazýval.

toť můj názor

Brát ti ho nebudu.

Nevidím to tak tragicky! Osvětlení - dá jednu zářivku UVB, třeba nějakou Narvu, jednu zářivku na osvícení, jednu bodovku a mělo by být vše obstaráno a moc toho nezabere - neuznávám ty slavné výbojky, které stojí nehorázné peníze a slunce nenahradí, raději podáme kvalitní vitamínové a minerální doplňky s kvalitní stravou. Veliké terárium je určitě předností, ale kdo mu jej hned pořídí. Začíná s chovem, zajímalo by mě,kdo zůstane u jednoho kusu a kde sežene nějakého solidního dospělého samce. Dlouho jsem sháněl dospělce a nabídky? - import, jedinci v děsivém stavu a nebo staří samci od nás, kterým pokaždé chyběla velká část ocasu. Sám víš jaké ocasy mají, ke konci jsou to jen provázky. Takže jestli začíná a bude mít nějakého menšího, tak proč jej hned rvát do obřího terária, kde je tolika možností, kde se může šprajcnout a ublížit si a po čase, kdy jej to určitě nadchne vypozoruje sám, co je potřeba a zda je nutné velikost navýšit v závislosti na jedinci či jedincích, co doma bude mít. ;-)

Agama sice má skoro metr, ale berte v úvahu kolik z toho zabere ocas..Moje agama je dvouletá a kupříkladu je v těle menší než můj samec Gekko gecko..Souhlasím se Zydym.Pakliže mu terárko pořádně vybaví, neměl by být problém.