Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční lamely - R. auriculatus

Zdravím,

stala se mi nepříjemná věc, zjistil jsem, že dospělý samec R. auriculatus nešplhá (několik dnů trávil pod kořenem na dně terária), po bližším přezkoumání jsem přišel na to, že vůbec "nelepí", nepoužívá lamely na prstech. Jinak je akční, při odchycení se snaží prchat (po zemi), žere (přesnídávky).

Máte někdo zkušenost co by mohlo být příčinou? Určitě se nejedná o špatný svlek, v poslední době se nesvlékal a na prstech zbytky kůže nejsou. V teráriu byly ubrousky, které se rozmáčely díky rosení. Teď ho držím spíš v suchu. U ostatních gekonů jsem podobný problém nepozoroval. Poradí někdo? Za:beer:

No, to mě napadlo taky, ale fakt je ten, že ostatní gekoni lepí festovně:-/ Nicméně teď podávám každý den vitamíny v přesnídávce (v úměrném množství), dřív jsem krmil 3x týdně cvrčci/přesnídávky. Nějaký tip, na který vitamín se zaměřit? Nejpravděpodobnější mi přijdou béčka, ale rád bych názor někoho fundovanějšího...
Red: díky za názor

Tak vývoj - poslední tři dny byl gekon v suchu na ubrouscích, k pití sloužila miska. Každý den jsem mu dal na tlamku přesnídávku s vit. preparátem, kterou slízal. Zkrátka jsem vyčkával, jak se vyvrbí. Dnes už, sice nejistě, ale přece, lezl po větvích, lamelám se částečně vrátila funkčnost.
Tudíž se mi avitaminóza nepozdává, stále víc se přikláním k názoru, že to způsobily promáčené ubrousky spolu se zrnky zeminy a písku (z květináče s fikusem), které se mu dostaly mezi lamelky. Ale těžko říct, zda je to možné.