Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Elaphe guttata-růst

Zdravim všechny chovatele.Měl bych jeden řekl bych v literatuře málo popisovaný dotaz a ten zní:Přibližná velikost užovek červených k jejich věku.Přijde mi totiž divný žeby moji hadi mohli mít ke svým cca 15 měsícům okolo 80 cm?Předem děkuji za odpovědi.

Ahoj
Já mám doma dva sinacorny to je kříženec elaphe guttaty a lampropeltis triangulum sinaloe a samice na dva a půl rokách má 85 cm a samec na dvou rokách má asi 70 cm ale má břišní potíže tak moc neroste protože musí dostávat holátka ale ta samice dostává dospělé myši a má 85cm..

moje guttaty ma 78, 81 a 83 cm na 13 mesicich

To mě dost zaskočilo protože já jsem myslel že sinacorn je něco podobného jako guttaty a oni jsou asi o dost menší.:-

Podmínky?tak krmim jak mi to vyjde bud velkýma myšma nebo holatama cca 1 za 3-4 týdny velkou myší holatama pak každý týden.Velikost terária je v=50 cm,š=40 cm a d=80 cm.teplota v tera je ve dne takových 25-27 stupnu v noci pokles na pokojovu teplotu.dála mám v rohu vlhký rašeliník(kvuli svleku) a samozrejme bazének

Vsetko ok,az na to krmenie mysami...ty by si tiez dobre nerastol,keby si dostal raz denne vydatne jedlo..Potrebujes toho viac,a aj had ma svoje min.,a max...Ja mam samca cca 90 cm a ma kazdych sedem-desat dni dospelu mys,a samicu cca 40 cm a ta ma kazdych sedem dni tri holata,resp. jednu skakavku..Po kazdom vyprazdneni dostanu do troch dni dalsiu davku zradla..az trochu povyrastu,tak budu dostavat menej casto ale teraz im nic neodopieram..Trochu som ich minule "prezral",ale uz je vsetko ok.Niekde tu som cital ze zofky neprekrmis ale mne sa to podarilo...tak na to tiez bacha..