Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bojí se?

Zdravím,
včera jsme si domů přivezli legoška, vypadá v pohodě, ale od rána je schovaný za kytkou v terárku a nevlezl si ani pod žárovku, když jsme ho hladili, vůbec se nepohnul a byl dost studený. Nemůže mu něco být nebo si jenom zvyká na nové prostředí a bojí se vylézt?

Je ve stresu z převozu, chce to dát mu pár dnů klidu, bude v pořádku. Záleží na ruchu v okolí terária, nemají to moc rádi. Co mě ale zaráží je, že se nechá hladit, to, že je studený taky není moc fajn. Jaká je teplota v místnosti, v teráriu? Jak jste ho převáželi a jak dlouho? Zkoušeli jste ho dát na výhřevné místo? Reagoval nějak?

Mláďata, ačkoliv mají tendence se ze začátku schovávat a viset třeba na jednom místě, reagují většinou poměrně rychle na vyrušení typu braní do rukou atd. a zdrhaj jako blesk

Asi jsme konečně přišli na příčinu, vyměnili jsme na chvíli UVB žárovku za druhou výhřevnou a legošek zase ožil:-)Kupovali jsme ho v jednom menším zverimexu v Praze-Krči,nechtěla sem kupovat v nějakým z těch hypermarketovejch obchůdků-nějak k nim nemám důvěru...A očička má taky OK;-)Přidala bych fotku,ale bohužel nvm jak.Moc děkujem