Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bojí se?

Zdravím,
včera jsme si domů přivezli legoška, vypadá v pohodě, ale od rána je schovaný za kytkou v terárku a nevlezl si ani pod žárovku, když jsme ho hladili, vůbec se nepohnul a byl dost studený. Nemůže mu něco být nebo si jenom zvyká na nové prostředí a bojí se vylézt?

Je ve stresu z převozu, chce to dát mu pár dnů klidu, bude v pořádku. Záleží na ruchu v okolí terária, nemají to moc rádi. Co mě ale zaráží je, že se nechá hladit, to, že je studený taky není moc fajn. Jaká je teplota v místnosti, v teráriu? Jak jste ho převáželi a jak dlouho? Zkoušeli jste ho dát na výhřevné místo? Reagoval nějak?

Mláďata, ačkoliv mají tendence se ze začátku schovávat a viset třeba na jednom místě, reagují většinou poměrně rychle na vyrušení typu braní do rukou atd. a zdrhaj jako blesk

Převáželi sme ho autem cca půl hodinky, pochopitelně vytopenym jak to jenom šlo, byl v krabici. Pokojová teplota je kolem 23°, v terárku se pohybuje mezi 28° a 40° (jak kde), zkoušeli jsme ho dát na kámen pod žárovku, ale okamžitě odtamtud zdrhnul. Ode mě se dneska nechal vzít do ruky, ani se nesnažil utéct...:-/

Může být opravdu ve stresu z neznámého nového prostředí, důležitá pro lega je mimo teplotního komfortu také dostatečná světelná intenzita. Pokud je na první pohled v pořádku, není pohublý atd., tak mu jen dopřejte klid, hlazení první den po příjezdu je to nejhorší, co pro něj můžete dělat, není to štěňátko odtržené od feny... Klidně ho nechte být týden v klidu, jen mu tam dejte denně čerstvou misku se zeleninou a poroste terárium (vlažnou vodou) a jinak si ho moc nevšímejte, uvidíte, že brzy začne vylézat na výhřevné místo. Zpočátku bude zřejmě doswt plachý, ale rozhodně ho zbytečně nerušte a už vůbec neberte do ruky, teprve až uvidíte, že si bere jídlo a začíná "zabydlovat", můžete začít se socializací, tzn. ze začátku bývá úspěch, když si vezme sám z ruky list čínského zelí a pak můžete postupně zkoušet víc (nechat nalézt na ruku, pomalu ho pohladit, podebrat dlaněmi a přendat o kousek dál atd.).

Asi jsme konečně přišli na příčinu, vyměnili jsme na chvíli UVB žárovku za druhou výhřevnou a legošek zase ožil:-)Kupovali jsme ho v jednom menším zverimexu v Praze-Krči,nechtěla sem kupovat v nějakým z těch hypermarketovejch obchůdků-nějak k nim nemám důvěru...A očička má taky OK;-)Přidala bych fotku,ale bohužel nvm jak.Moc děkujem