Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zelvata

Dobry den, v srpnu jsem si koupila 2 rocni marginatky. Samecek, ktery byl mensi (5,5cm a 54g)ma ted uz skoro 2x tolik a samicka, ktera byla vetsi porostla asi o 1,5cm a pribrala asi 10g. Je to normalni? Ona posledni dobou skoro nezere a hodne spi, treba i cely den nevyleze. Bojim se, aby nebyla nejaka nemocna. Nebo se snad snazi zazimovat? V terarku svitim vyhrivacim (asi 33stupnu) i dennim.
Navic nejsou schopne naucit se na jinou potravu nez jetel a pampelisky (cinske zeli jim nejede), ted nastesti neni snih takze se to da, ale co pak? Dekuji za odpoved.

Dekuji za rady, premerim teplotu a asi teda pridam teplotu. Zitra je vyfotim a uvidem, co mi reknete. Samicka totiz ted uz nezere vubec nic. Jen porad lezi na svetle a kdyz se zhasne, tak ani neleze do baracku. Kdyz ji vezmu tak trva nejakou dobu nez vubec otevre oci. No, fakt nevim, zacinam i uvazovat nad veterinou.

Oni si na ten salát lehko zvyknou,chce to dávat víc čínské zelí,dávám směs zelí,mrkev,občas tam namelu šípky a sušené listy ostružinové,nebo nasekané seno.Všechno dohromady a když nebudou chtít tak nic jiného nedat a oni to za 2-3 dny sežerou z hladu.Ten salát dát na chuť občas.Dám to až když si sežerou svoje tak odpoledne jim dám na chuť.