Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zelvata

Dobry den, v srpnu jsem si koupila 2 rocni marginatky. Samecek, ktery byl mensi (5,5cm a 54g)ma ted uz skoro 2x tolik a samicka, ktera byla vetsi porostla asi o 1,5cm a pribrala asi 10g. Je to normalni? Ona posledni dobou skoro nezere a hodne spi, treba i cely den nevyleze. Bojim se, aby nebyla nejaka nemocna. Nebo se snad snazi zazimovat? V terarku svitim vyhrivacim (asi 33stupnu) i dennim.
Navic nejsou schopne naucit se na jinou potravu nez jetel a pampelisky (cinske zeli jim nejede), ted nastesti neni snih takze se to da, ale co pak? Dekuji za odpoved.

Oni si na ten salát lehko zvyknou,chce to dávat víc čínské zelí,dávám směs zelí,mrkev,občas tam namelu šípky a sušené listy ostružinové,nebo nasekané seno.Všechno dohromady a když nebudou chtít tak nic jiného nedat a oni to za 2-3 dny sežerou z hladu.Ten salát dát na chuť občas.Dám to až když si sežerou svoje tak odpoledne jim dám na chuť.