Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asi týden nežere, je nafouklý

Prosím o radu: můj chmeleon je poslední týden jakoby nafouklý (lidově strašně tlustý), před zadními nohami se mu dělají na boku menší boule, nežere - ne že by se nesnažil, ale nevystřelí jazyk... jinak je v kondici, výborně zbarvený, aktivní, pohotový, vzteká se bez zaváhání - všechno má - vodu, vlhkost je OK, každou stravu obaluji vitamíny a minerály (pudrová směs), UV - podle tvrzení a znaků je to samec.

Děkuji

(rqk@centrum.cz)

no tvrdí mi známí, co jsou zkušenější, že je to samec a podle znaků popsaných v knize bych taky řek - nic ale nevylučuji... a kdyby to byla samička, mám ho přes 3 měsíce a je celou dobu bez samce, tak co by se tím mělo změnit? nechápu

díky

aha - a co se s takovou snuskou dela?
no, jsem zacatecnik, z lidskeho pohledu mi to pripada jako zacpa - vylucuje normalne, ted sezral jen dva cvrcky za 4 dni, jakoby se mu nechtělo zrat, jinak reaguje a chova se naprosto normalne...
vzdycky se hrnul na potravu hned po vlozeni, a ted je jakoby "liny" - muze byt dlouhodobe prezrany?

snuska se vyhodi protoze je neoplozena a akorat by splesnivela, pokud by vsak to byla samice tak by hledala na dne terarka misto na vyklazeni vajec takze to asi odpada tahle moznost.
psal si ze vitaminy ma, uvb taky, tak fakt nevim, zajit za vetem

substrat se na poradne resil mockrat:) idealni neni zadny:-D

tak jsi měl prvdu - přesto, že mne všichni zprvu ubezpečovali, že je to samec, ukázalo se, že je to samice - a byla opravdu březí... začla hrabat teprve den před snůškou, druhý den jsem objevil v substrátu zahrabaná vajíčka - nyní asi po týdnu teprve !vyvrhla" placentu, nebo jak se tomu u plazů říká... a začíná žrát, ale jen 2-3 malé cvrčky denně, jinak je dost apatická... mezitím jsem vyměnil všechen substrát...
:-);-)
tak uvidím
možná se někteří usmívají, ale jsem začátečník a všechny tyhle věci objevuji ::)

děkuji všem za příspěvky...