Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asi týden nežere, je nafouklý

Prosím o radu: můj chmeleon je poslední týden jakoby nafouklý (lidově strašně tlustý), před zadními nohami se mu dělají na boku menší boule, nežere - ne že by se nesnažil, ale nevystřelí jazyk... jinak je v kondici, výborně zbarvený, aktivní, pohotový, vzteká se bez zaváhání - všechno má - vodu, vlhkost je OK, každou stravu obaluji vitamíny a minerály (pudrová směs), UV - podle tvrzení a znaků je to samec.

Děkuji

(rqk@centrum.cz)

no tvrdí mi známí, co jsou zkušenější, že je to samec a podle znaků popsaných v knize bych taky řek - nic ale nevylučuji... a kdyby to byla samička, mám ho přes 3 měsíce a je celou dobu bez samce, tak co by se tím mělo změnit? nechápu

díky

tak jsi měl prvdu - přesto, že mne všichni zprvu ubezpečovali, že je to samec, ukázalo se, že je to samice - a byla opravdu březí... začla hrabat teprve den před snůškou, druhý den jsem objevil v substrátu zahrabaná vajíčka - nyní asi po týdnu teprve !vyvrhla" placentu, nebo jak se tomu u plazů říká... a začíná žrát, ale jen 2-3 malé cvrčky denně, jinak je dost apatická... mezitím jsem vyměnil všechen substrát...
:-);-)
tak uvidím
možná se někteří usmívají, ale jsem začátečník a všechny tyhle věci objevuji ::)

děkuji všem za příspěvky...