Naopak, frontline by se vůbec oplachovat neměl, protože působí zejména v delším časovém horizontu a ne přímo (nebo jen minimálně), účinná složka se váže na tuk a krev a hubí sající roztoče. V karanténě lze pozorovat živé roztoče na hadovi ještě několik dní až týden než se postupně všichní nasají. Výhodou je, že frontline působí až několik týdnů a tedy zahubí i z již nakladených vajíček vylíhlé nové roztoče. Dá se říct, že hotovo je až tak po dvou týdnech, ale většinou definitivně (tedy myslím pro roztoče).pametaj na to, ze po aplikacii frontlinu by si ju mala cca po 10minutach dokladne oplachnut vodou
Můj postup: pokud je invaze velmi silná (tedy i když je slabší), tak vezmu hada a pořádně vykoupu / osprchuju (opláchnu větší množství roztočů a had se pořádně napije, potom nebude mít pár dní možnost). Mezitím vytvořím karanténu a had ošetřený frontlinem (lehce stříknuto na 2-3 místech hřbetu a rozetřeno) putuje na noviny a nedostane misku s vodou. Po cca dvou až třech dnech, když je frontline bezpečně "v těle" hada nechám opět napít a zároveň zbavím dalších ještě živých roztočů (vykoupu ho / osprchuju). Pak opět karanténa a bez misky s vodou. V té době se pořád objevují další mrtvolky roztočů. Po dalších cca 3 dnech už hadovi dopřeju misku s vodou a po cca 14 dnech ho považuji "za čistého".
Ostatní hady v místnosti hned po zjištění zaparazitovaného, preventivně také postříknu frontlinem (1-2 krátké stříknutí podle velikosti hada), ale ponechávám je v jejich teráriích i se substrátem a doufám, že pokud se nějaký roztoč dostane k nim, tak že se nasaje, chvíli polozí a hzýbne. Terárium od zaparazitovaného hada je dobré ošetřit např. arpalitem nebo alespoň nějakou desinfekcí (savo) a to raději ještě jednou po cca 14 dnech (1-2 dny před tím než tam budeme vracet hada zpět).