Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frontline?

Všechny zdravím,na mých hadech jsem našel roztoče,používám na ně Frontline.Ale jsou druhy plazů,pro které je toxický,jako Arpalit.JEN TAK MNE NAPADLO,CO TAKHLE UDĚLAT SEZNAM PLAZŮ,KDE SE OSVĚDČIL A NEUŠKODIL.Každý z nás přece nerad riskuje život svých svěřenců,mám pravdu?proto bych byl rád,kdyby jste napsali u kterých druhů jste už tento přípravek použili a neuškodili tím svým miláčkům.Předem všem děkuji.;-)

Na co tampon nemáš ruky

uprimne - kdyz nemusim, tak se stykem s jakymikoli chemikaliemi taky rada vyhnu. Vzhledem k povaze rozpoustedla i ucinne latky preparat dost rychle a ucinne pronika skrz kuzi do tela (coz je vlastne ucel, proto byl vyroben). Ve sve podstate to jsou ovsem jedy, ktere je potreba davkovat s rozvahou tam, kde maji svuj ucel, coz na rukach teraristy rozhodne neni. Sice ho spousta druhu zvirat (ted nemyslim jen plazy) snasi dobre, jsou ale i skupiny teplokrevnych obratlovcu, ktere frontlinem muzete skoro zabit...Ac dostupny, porad je to jed a podle toho by se s nim melo zachazet.

a vazne nekousaly? Frontline prave neni moc repelentni (resp. skoro vubec) a pusobi prave az pote, co se mikromrchy nasosaji. Jasne ze to bezneho cloveka nepolozi, nicmene prijde mi zbytecne do sveho tela dostavat vic toxinu, nez je nezbytne nutne (opatreni srovnatelne s otevrenym oknem pri taveni polystyrenu nebo lakovani)pokud jsou po ruce treba rukavice nebo zminovany uchostour(teda pokud to zrovna neni cilena nouzovka proti kousavym bestiim ;-).

No takhle, ve fázi, kdy kousaly, jsem si inkriminované místa (zasvěcení tuší, ale není to zas tak intimní) lehce potřel frontlinem a během krátké doby nebylo po roztočích vidu ani slechu (resp. teda ani pocitu), takže předpokládám, že jak krátké nasátí nebo přímý styk s frontlinem udělal velmi rychlý proces.

jsou ale i skupiny teplokrevnych obratlovcu, ktere frontlinem muzete skoro zabit

souhlas, mám (a nejen já) negativní zkušenost u hmyzožravců obecně a některých hlodavců- konkrétně u Spalacopus cyanus, zvířata byla po prvních příznacích otravy důkladně omyta a uložena v teple, takže to rozchodila, ale myslím že bez omytí by bylo brzo po nich.
Já osobně taky aplikuju Frontline na zvířata vatovým tampónem. Jednak to je menší stres pro ně samotné, protože je kvůli tomu nemusím odchytávat, navíc v případě jedáků je to i bezpečnější :-)