Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvrcci v byte

Dobry den, chci se zeptat driv sem na to nebral potaz nekde me zdrhl cvrcek a cvrkal jenze zda se me ze bud me zdrhaj nekde z terarka coz se mi nezda protoze sem ho prekontrolovaval nekolikrat ale cvrkani pribyva a dneska sem chytl dalsi dva cvrcky. Existuje neco co by je lakalo a hubilo? Pripadne pridejte nejake vase zkusenosti nebo zazitky s timto problemem, dekuji. Krome vypusteni chameleona na tyden po byte :-D

Na uprchlé cvrčky platí dva způsoby boje - tedy kromě přímého utkání jako je vrh mobilem, či Homérovými sebranými spisy - v zásadě je to fyzický odchyt, nebo chemická válka ]:)
Tedy -
ad 1: na místa, kde se shromažďují (což bývají teplá místa v bytě, jako třeba prostor pod topením či zadní část ledničky), instaluj oboustrannou lepicí pásku - někteří jedinci se takto chytí (možná postačí i obyč. mucholapka). Další možností je vysoká nádoba s hladkými stěnami (sklo) a možností vlézt dovnitř (hadr či něco podobného zvenčí) s lákadlem v podobě ovoce s kvacnicemi, nebo třeba piva :-)
ad 2: lze smíchat stejným dílem borax, fluorid sodný a hroznový cukr - směs umístit tak, aby se k ní nedostaly děti či domácí zvířata!!! :!: Cvrčci by po požití tohoto koktejlu měli poměrně rychle hynout - ale ještě jednou pozor - uhynulý hmyz pak nepředkládat terarijním zvířatům!!! :x:
No a nakonec - když mi došla trpělivost a měl jsem lokalizováno místo výskytu nočního cvrkala, okamžitě pomůže prostý "Biolit", nebo jakýkoli jiný insekticid proti lezoucímu hmyzu - rychlé a účinné :-D

Na chytání uprchlých cvrčků můžu vřele doporučit kotata.Nejlepší způsob co znám a zaručeně fungující,bez chemických přísad.Spolehlivě hubí vše co se hýbe 24 hodin denně.Jediná nevýhoda je ta,že když uteče nějaký chovanec,tak ho bud sežerou a nebo utrápěj.

Já taky cvrky neřeším, většinou je najdu v koupelně, mezi bramborama, nebo mrtvé :) Horší to bylo s octomilkama, ty mi zdrhaly mezi sklama u šoupaček, cvrci se neprotáhnou, a stejně zdrhali. nakonec jsem to zjistil. Při sundávání víka od boxu na přechovávání krmného hmyzu a následného umístěnídelku na postel, se některý drží větrací mřížky, a pak hurá pryč :)

Tak to ja si doma pestuju pavouky:) vysadil sem je na strategicky mista, kde se mi shhromazdujou utekly cvrcci a funguje to paradne... i maly pavoucci jsou schopny chytit dospelyho cvrcka:) ne ze bych mel teda plnej pokoj pavouku,ale mam zamerne dva pod posteli,jednoho ve skrini a jednoho pod topenim a je to zatim nejlepsi zpusob odchytavani uteklyho hmyzu kterej sme zkousel...
Ruzny ty lepivy pasticky fungujou jen cvhili nez se na ne nachyta prach a kolikrat se z toho velkej cvrcek ií dostane sama treba tam jen necha nohu.... ty chemicky hubidla + kyprici prasek jsem taky zkousel a nic moc...