Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zadrzena snuzka?

zdravim,,

10.11. som "pripustil" samicu k samcovi ,,parenie prebehlo kludne samica "neprotestovala"

potom som to este skusal o zopar dni ale samica uz nesuhlasial s parenim,, naduvala sa, ztmavla , davala dost najavo ze nema chut..

predpokladal som ze je oplodnena,, ale preslo uz viac ako 45 dni,,, samozrejme ze v terariu ma nadobu s pieskom,,ale za celu tu dobu som si ani nevsimol ze by hrabala alebo vobec bola v tej nadobe...

inac zerie normalne...moze ist o "zadrzenu snuzku?, ak ano co by som mal urobit?

dakujem za radu..

ak by mi niekto chcel poradit online: icq: 315 928 422

Vajíčka jsou na samici před koncem březosti dobře viditelná jako takové bulky na bocích a břichu před zadními nohami, je také samozřejmě v zadních partiích břicha hodně ztloustlá.
Pokud byla březí měla by s největší pravděpodobností po většinu březosti hnědou barvu s oranžovými fleky.
Pokud by chtěla klást, dala by to chováním jasně najevo, lezla by po dně a zkoušela různě hrabat v substrátu. Po zadržení snůšky by začala být apatická a chřadla by.

preco potom nechce k sebe pripustit samca...

Jó tak to nevím, mě se to u samiček stává pravidelně:-D. Samice samozřejmě nemusí být ochotná k páření kdykoli, ale jen v určitém období a pokud z jakéhokoliv důvodu nezabřezne neznamená to, že bude automaticky přístupná samcovi.

U "mojich" po celý rok (to byl fór, mluvil jsem o lidských samičkách). Jinak ale u chamíků to nebývá pravidelné, většinou jsou chamindy přístupné zjara (prodlužující se den a zvyšující teploty) a potom ještě nějaký ten týden po 1. snůšce (počátkem léta). Ale mohou se "projevit" kdykoliv během sezóny kromě zimního období, ale u jiných chovatelů mohou i v zimě, prostě reagují na vnější podmínky. Je to i individuální u každé samice. Prostě je třeba to občas zkusit a samice se chová buď agresivně nebo samce ignoruje.