Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Epoxy 1200

Zdar!Robil som terarium zo staršej vitríny(86x44x97v),ktorá mala aj original sklenné dvere na pantoch,takže vlastne skoro hotové terarium.Chýbalo natriet zvnútra niečim proti vlhku(bude to pralesné tera),nalepit sklennú vanu po celej ploche dna(kvoli lepšiemu čisteniu) a vyrezat vetracie otvory.Ako náter som zvolil lodný lak (2vrstvy),rohy som vytrel akva silikonom.Nechcel som robit žiadne 3D pozadie,aby to nezabralo moc priestoru,ale pohlad na lesklé čerešnové steny nebol moc okulahodiaci ,tak som sa rozhodol pre jednoduché riešeni:natriet steny Epoxy 1200 a posypat pieskom.Robil som to pred mesiacom a pol v garáži,kde bolo celkom chladno a tak som sa rozhodol nepridat moc tvrdidla,aby mi to nezačalo rýchlo tuhnút(v tej zime).Na druhý den som to išiel skontrolovat a skoro ma ..... .Celé to bolo postekané.Teraz po mesiaci a pol je to vytvrdnuté ale konce tých stekancov sú makké-naozaj ako živica ihličnanov.Myslíte že nebude chovancom vadit ked to prestriekam PU penou,tak by vlastne neprišli do kontaktu s tou nezaschnutou živicou(nesmrdí to ale ked na to položím frnák tak to je cítit a takisto je to aj s lakom nesmrdí ale ked k nomu zblízka pričuchnem tak to ma svoju aromu,nie surový smrad ,ale niečo tam je cítit.
PS:rozmýšlal som to aj pretriet čiernym akva silikonom a ten posypat lignocelom-kolko silikonu by som potreboval na cca 1meter štvorcový a v akej vrstve sa to nanáša?
Moc dík!

co půjde (ty kápance)oškrábej třeba plechem, nebo nejakým starým šroubovákem a posypej pískem znovu. A pokud to děláš v garáži, kde je pár stupňu, tak se ani nedivím. A nemůžeš tam přeci kvůli zimě dávat méně tužidla.. Ale už se stalo. Pěnu bych tam nedával. a lignocel mi přijde taky joko hloupost. Bude to neumivatelný a co až to třeba začne plesnivět?

Pokud to s tím lignocelem je hloupost, tak se omlouvám ;-) Ale pokus už je to částečně hotový (to pozadí), tak je zbytečná práce navíc pěna+lepidlo+písek+balakril. Teda pokud jsem to dobře pochopil a jde tam jen o ty kápance co ztekli.

Zdravim!Tu stenu musím niečim prekryt z dvoch dovodov:je to hnusné napohlad a aby neboli v styku s tou nevyzretou živicou.
Asi by som použil PU penu(studnársku) a na to lepidlo(na dlžbu) a balakryl(dik Melda).
Otázka:To lepidlo sa nanáša v troch vrstvách štetcom.To znamená že to musí byt dost riedke.Po tých troch náteroch to má asi 0,5cm?-nedrolí sa to?A nebolo by lepšie použit flexné stavebné lepidlo(je drahšie ,ale lepšie sa s ním pracuje)?
PS:s tou živicou som to dobre zvoral-ja som to ani neriedil liehom,ako píšu na jednom akva fore,ale na chybách sa učí.

ja bych to co steklo oskrabali jak tady kluci radili, a pak bych tam nanesla vrstvu lepidla na dlazdice a nasypala na to kameny jt hotove behem pul hodky aza dva dny tam muzes stehovat chovance i kdyz esi bds delat 3 steny tak to bude tak na 5dnu
ja tak mam agamu vousatou ale myslim ze ve vlhcim terku to taky muze byt
jo a delala sem to v pokojiku, a nemela sem spachtlu na michani tak sem obetovala cdcko:-D

Moc dík to ma tiež už napadlo.A bolo by to asi aj to najlepšie riešenie,a natiahol by som to cez sito nech je to pevné jako rock.Na to ten Balakryl v tmavošedej a sem tam zeleným balakrylom technikou tupovania vytvorit akoby machy.A na finish to prejdem lakom na detské hračky(bezferebný a matný),nech sa dá dat aj nejaká ta nečistota dole.Zrejme tam pojde E.taeniura friesei ,kt. má momentálne už tesné terarko.Dakujem!

u epoxidových pryskyřic se nesmi dávat méně tužidla protože nedojde k vytvrzení ikdyž dáš přesně tak tak to tuhne asi 5-10 hodin ,existují poměry kdy epoxid tuhne rychleji ale klasicky 100:6,5 tuhne dlouho proto se nehodí na kolmé stěny ,lepidlo na dlaždice mě taky lákalo ale neuspokojilo mnohem lepší je LEPÍCÍ A TMELÍCÍ HMOTA používá se na lepení polystyrenu na fasády,právě tědka stím experimentuju na pozadí -lepidlo na dlaždičky i po přidání penetrace sprašuje ,lepidlo to nedělá,pěnu používám nejlevnější ty dražší se chovaly nějak divně-špatně se snima pleskalo na kolmé stěny/terarko mam slepené na míste trochu větších rozměrů-160x100x130/ na trubičce od pěny jsem musel udělat plechovej náustek aby pěna nelezla celou trubkou-dělá to silnou housenku která se na kolmé stěně neudrží a ruluje se dolu.tmel jsem nanášel v několika vrstvách štětkou s dlouhým chlupem tupováním při natírání se hodně zanášela struktura stěny a vypadalo to hodně rovně .chtěl jsem to fotit postupně jako návod ale zabavily mě foták abychho nezalepil ale nějak to vymyslím a někam to sem šoupnu

Dakujem.Ja si tiež myslím že neni lepidlo ako lepidlo.Tých návodov je všade hafo a stále to isté:na polystiren lepidlo na dlaždice v troch vrstvách...A potom to človek tak spraví a začne sa mu to drolit.Teraz som si spomenul ,ako som na sklenné tera raz robil zadnú stenu z asi 1cm vrstvy staveb.flex.lepidla(mrazu a vode odolné),a na niektorých miestach je to hrubé asi 4mm a je to tvrdé ako diamant.

Jinak k tomu epoxidu - on se nemusí ředit lihem, takže v téhle fázi jsi nic nezvoral;-) Většinou se tam trocha dává, aby se lépe roztíral, jinak rapidně stoupá spotřeba štětců a svalová hmota na předloktí:-) Jinak poměry to chce dodržovat, pak se s tím dá dělat i kolmá stěna, když to není nějaká extra plocha...

právě když se dá víc tužidla tak se dá docílit tuhnutí i za hodinu/osobně jsem zažil když maník nalil tužidlo od oka- asi takhle to bude akora-a než domíchal tak muto ztuhlo v ruce a púl kila epoxidu bylo v maku , ředit se dá i acetonem ale víc to smrdí , na kolmé stěny je docela dobrý tixotropní syntetický lak ten nestýka a odolává i vlhkosti/přiměřeně/

přesně už to nevím ale natíral jsem stím borovej nábytek v koupelně a nijak moc to nesmrdělo natíralo se to přímo v koupelně, vsočasnosti bych asi použil polyurex na podlahy ,je tam akorát problém s podkladem aby to na tom epoxu drželo,olejovky smrdí asi nejvíc,v epoxu smrdí hodně ty ředidla/všechny/,polyurex je ředitelnej vodou po uschnutí je vodostálý

Zdar,dik.Myslím že nejaký 100 pro návod jak ochránit drevotrisku ve vlhkých tera asi neexistuje.Všetko má výhody,ale aj nevýhody.Ked budem zase niečo také robit,tak použijem hrubšiu obyč.igelitovú foliu,možno aj v dvoch vrstvách,ktorou obalím tera zvnútra.Na to PU penu alebo polys,flex kleber a farbu.
Keby som potom tu klebrovu stenu natrel Balakrylom -nevadilo by tej vrstve farby rosenie?

Hoši, chystam se na montážní pěnu nasypat lignocel (chci zasypat spáry, které vznikly mezi kouskami kůry) a jelikož mi lignocel na montážce nedrží, tak se ptám, čím byste tu montážku potřeli, aby to drželo. Ten Balakryl - Epoxy 1200 mě docela láká, ale aby to drželo, že? Silikon se mi tam moc dávat nechce (špatná aplikace to rozmazávání) a lepidlo na dlaždičky se mi taky zdá jako hovadina. Prosím, podejte pomocnou ruku :-):-)
EDIT: Přemýšlím za běhu :-D. Co takhle ty kousky motnážní pěny potřít bezbarvým, vodou ředitelným, lakem? Drželo by to? V jednom vlákně jsem četl, že to tak někdo dělal. :-)