Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Piskomil a morče

Dobrý den,prosím chtěl jsem se optat jestli by jsem mohl dát společně 2ks Piskomil Mongolským a Morče do jedné klece Piskomily mám již 2rokem a Morče někdo vyhodil a nemám jej komu dát tak jsem myslel zdali by mohli být dohromady pokud mi můžete poradit výběh mají 120cmX45cm dva patra děkujiz a odpověd.gorny@atlas.cz

troufám si tvrdit, že by to nebyla šťastná volba už jen proto, že se budou vzájemně rušit, každý by měl mít jiné složení potravy, v tomto případě bych řekla, že morče bude touto kombinací přinejmenším stresované a u morčat bohužel stres vyvolává plísně a jiné kožní problémy. Nevolila bych tuto variantu také z důvodu už zmíněné rozlišnosti v potravě- ač by se dalo říci, že to jsou obojí hlodavci....za sebe říkám, že to není vůbec dobrý nápad.....na druhou stranu oceňuji, že morče nezůstalo na pospas mrazu, kde by ho čekala jistá a krutá smrt...;-)

Zdravím, naprosto souhlasím, rozhodně bych se vyvarovala je dát k sobě, prozatím bych morče dala do spodního patra a do horního pískáče, ale pozor na to, kdyby se k sobě prokousali! a snažit se udělat nějakou ubikaci, já co mám teď morčici, tak ji vadí snad všechno, i to že vidí jiné hlodavce v místnosti! :-)